2021. gada pasaules čempionāts hokejā notiks Rīgā un Minskā Attēlu galerija

LETA

Latvijas hokeja fani 19 attēli

Latvijas hokeja fani

Edijs Pālens / LETA

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) gadskārtējā kongresā piektdien Rīga un Minska ieguva tiesības rīkot 2021.gada pasaules čempionātu hokejā. Rīga un Minska balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīga un Minska balsojumā ieguva 55 balsis, bet Somijas kandidatūra saņēma 52 balsis.

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Latvijas grupas spēles un divi ceturtdaļfināli plānoti «Arēnā Rīga», kura 2006.gadā jau piedzīvoja pasaules čempionāta atmosfēru. Savukārt Baltkrievijas grupas spēles, divi ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls norisināsies «Minsk Arena» ledus hallē.

Zīmīgi, ka pirmajā balsojumā Rīga un Minska saņēma 54 balsis, bet somi par balsi mazāk, taču šis balsojums netika atzīts par derīgu, jo, lai uzvarētu, bija vajadzīgs vismaz divu balsu pārsvars.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) ar Baltkrievijas Hokeja federāciju (FHRB) kopīgu pieteikumu čempionāta rīkošanai iesniedza 10.janvārī, bet februārī abas valstis apmeklēja IIHF inspekcija.

2021.gada pasaules čempionāts norisināsies no 7. līdz 23.maijam.

Rīga kandidēja uz pasaules čempionāta rīkošanu arī 2014.gadā, 2017.gadā (kopā ar Kopenhāgenu) un 2018.gadā.

Arī šī gada pasaules čempionāts norisinās divās valstīs, pasaules spēcīgākās komandas uzņemot Vācijas pilsētai Ķelnei un Francijas galvaspilsētai Parīzei.

Nākamā gada pasaules čempionāts norisināsies Dānijas pilsētās Kopenhāgenā un Herningā, 2019.gada meistarsacīkstes notiks Bratislavā un Košicē, Slovākijā, bet gadu vēlāk čempionātu uzņems Šveices pilsētas Cīrihe un Lozanna.

Latvijas valstsvienībā pasaules čempionātā augstākajā divīzijā piedalās kopš 1997.gada. Latvieši pasaules čempionātos trīs reizes spējuši iekļūt labāko septītniekā - 1997., 2004. un 2009.gadā.

Savukārt šogad notikušajās meistarsacīkstēs Latvijas izlase ierindojās desmitajā vietā.

  121 komentārs:

  Kazļina
  96 12
  Kazļina » boriss Parādīt diskusiju
  Tas nozīmē, ka 2020. gada čempionātā mēs nevarēsi izkrist no augstākās divīzijas!
  Atbildēt Ziņot!
  Janka
  133 20
  Janka Parādīt diskusiju
  PALDIES jaunajai LHF valdei!!!
  Atbildēt Ziņot!
  Fff
  63 8
  Fff
  Malachi !
  Atbildēt Ziņot!
  to cerams
  30 11
  to cerams » cerams bez SC Parādīt diskusiju
  Ja gadījumā nepamanījāt, šim rakstām ir cita tēma.
  Atbildēt Ziņot!
  otto
  48 22
  otto » boriss Parādīt diskusiju
  Pie nosacījuma ja tur vēl atradīsimies
  Atbildēt Ziņot!

  Only registered foreign users can post.

  Citi kanāla «Pasaules čempionāts 2017» raksti: