8 valstis aicina sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sanāksmi par Jeruzalemi

LETA/AFP

8 valstis aicina sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sanāksmi par Jeruzalemi

Foto: EPA/Scanpix

Astoņas valstis trešdien aicināja nekavējoties sasaukt ANO Drošības padomes sanāksmi saistībā ar ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Bolīvija, Ēģipte, Francija, Itālija, Lielbritānija, Senegāla, Urugvaja un Zviedrija aicināja sarīkot šādu ārkārtas sanāksmi līdz šīs nedēļas beigām, paziņoja Zviedrijas misija Drošības padomē.

Japāna, kas prezidē Drošības padomē, līdz trešdienas pēcpusdienai vēl nebija noteikusi šīs sanāksmes laiku.

Pēc Trampa paziņojuma par Jeruzalemes kā Izraēlas galvaspilsētas atzīšanu ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs sacīja, ka Jeruzalemes statusa jautājums var tikt atrisināts tikai tiešās sarunās starp Izraēlu un palestīniešiem.

Gutērrešs piebilda, ka viņš «konsekventi izteicies pret jebkādiem vienpusējiem pasākumiem» un ka «nav nekādas alternatīvas divu valstu risinājumam».

Bolīvijas vēstnieks ANO Sača Serhio Ljorenti-Soliss nosauca Trampa soli par «pārgalvīgu un bīstamu lēmumu, kas ir pretējs starptautiskajām tiesībām, Drošības padomes rezolūcijām».

«Tas ir drauds ne tikai miera procesam, bet arī starptautiskajam mieram un drošībai,» teica vēstnieks.

Pērnā gada decembrī ANO Drošības padome pieņēma rezolūciju, kurā teikts, ka tā «neatzīs nekādas izmaiņas 1967.gada 4.jūnija [robežas] līnijās, tai skaitā attiecībā uz Jeruzalemi, izņemot tās izmaiņas, par kurām puses ir vienojušās sarunās».

157 komentāri:

dūres spēks
14 0
dūres spēks
tas ir atkal pierādījums faktam , ka tikai un vienīgi fiziskais pārspēks diktē pasaulē noteikumus, pārējais viss par demokrātiju un tamlīdzīgām blēņām ir vecu ļaužu pļāpas Tās visas protestējošās valstiņas nav plika graša vērtas, ja arī spētu apvienoties salīdzinajumā ar ASV. Būs pārmaiņas, bet tā ir vienmēr bijušas...
Atbildēt Ziņot!
M.t.
78 16
M.t. Parādīt diskusiju
Ieroču rūpnieku lobēšana...būs nemieri - vajadzēs šautenes, munīciju utt...par to jau Donaldam ar var bišku komisiju piešķiebt.... Ražošana ies uz urrā, peļņas dolāri ripos...
Atbildēt Ziņot!
TOP
55 11
TOP Parādīt diskusiju
Nezinu, kāda ir vēsturiskā taisnība, bet nemieru izraisīšanu palestīnā gan nevajadzētu provocēt. Jau tā ļoti nemierīgs tas reģions.
Atbildēt Ziņot!
Džekiņš
54 16
Džekiņš Parādīt diskusiju
ANO Palestīnas teritorijā izveidoja Izraēlu un brīnās par saspīlējumu? Tā ir vistīrākā okupācija un genocīds pret palestīniešiem. Tur principā nav atrisinājuma.
Atbildēt Ziņot!
Xa xa xa
13 2
Xa xa xa » sems Parādīt diskusiju
Tie kas atņēma, tie arī lai atdod!!
Vācija un Kremlis.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: