Aigars Grāvers par tēva lomu: Es vairāk nedarīju, nekā darīju - es nebiju klāt

Apollo

Aigars Grāvers par tēva lomu: Es vairāk nedarīju, nekā darīju - es nebiju klāt

Foto: Ekrānuzņēmums

Kā izaudzināt labus bērnus, kas tālāk dzīvē varētu būt labi vecāki saviem bērniem? «STV Pirmā!» raidījumā «Starp mums runājot» 12. septembrī TV raidījumu mūziķis Aigars Grāvers stāstīs par savu pieredzi, šķiroties no sievas, un to, ka ar vecākajiem bērniem ir pavadījis pārāk maz laika. Savu tēva lomu toreiz viņš vērtē uz «divnieku».

«Es vairāk nedarīju, nekā darīju. Es nebiju klāt. Man likās, ka bērns tāpat izaugs,» atklāts ir Grāvers. «Izauga jau viņi tāpat, bet tas nokavētais brīdis manā dzīvē šobrīd ir tāds tukšs posms.»

Lai arī šobrīd Grāvers ar vecākajiem bērniem ir jau nedaudz satuvinājies, joprojām tiek izjusts tukšums par pagātnes posmu. Mūziķis atklāj, ka nereti nezina, ko bērniem pajautāt, jo nezina, ko viņi zina, bet ko ne. «Man trūkst informācijas par to. Man grūti runāt par pagātni, jo es to nezinu,» saka Aigars.

Mūziķis norāda, ka pienācīgā daudzumā saviem bērniem nav bijis blakus šķiršanās dēļ. Tolaik viņš nedzīvoja Rīgā un nereti vienkārši fiziski nebija laika bērnus apciemot.

«Tava dzīve ir piepildījusies ar citu dzīvi, pārklājusies. Tu nevari dzīvot divas dzīves vienlaicīgi. Kā tu vari dzīvot ar citu sievieti un maksimāli pavadīt laiku kaut kur citur?» spriež Grāvers.

«Tas ir sāpīgi, bet tu tās sāpes izciet - pieņem, kā tas ir. Un arī bērni pieņem, kā tas ir. To tukšumu viņi sāk aizpildīt ar citām lietām, kamēr tas aizpildās, un pieņem to kā faktu. Bērns jau to pieņem vairāk nekā vecāki.»

33 komentāri:

who cares
36 3
who cares Parādīt diskusiju
Vismaz godīgi...
Atbildēt Ziņot!
Uksis
35 7
Uksis » cipiņš Parādīt diskusiju
Grāvers pats to arī pateica un apzinās savas kļūdas un tas pats par sevi jau ir cienījami. Ne katram dzīves laikā ir dots izaugt līdz paškritikai! Var tikkai cerēt, ka viņam izdosies atgriesties savu bērnu un iespējamo mazbērnu dzīvēs, jo disfunkcionālu ģimeņu Latvijā, Eiropā un pasaulē ir gana.
Atbildēt Ziņot!
kopec
8 0
kopec
tā jau ir, cilvēkam prāts parādās pie 50...bet labi ja vispār parādās
Atbildēt Ziņot!
Hell
26 5
Hell
Latvijā ir ļoti daudz vīriešu, kuri savu bērnu dzīvēs nepiedalās. Tā ir liela problēma. Un ne visi ir talantīgi mūziķi, lielākā daļa visparastākie dīkdieņi, neveiksminieki. Visu cieņu Grāveram, ka viņš ir spējīgs redzēt un atzīt savas kļūdas, nevis kā vairums LV vīriešu - bārstīties ar atrunām, ka bijusī sieva vainīga ka šis par bērniem nelicies zinis (lai gan skaidrs ka tā ir paša vīrieša izvēle - nerūpēties un neinteresēties), tad darbs, tad vēl kas, bet paši gan balti un pūkaini un savas kļūdas neredz.
Atbildēt Ziņot!
cipiņš
31 10
cipiņš » Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Viņš bij vienmēr koncertos un vienmēr piedzēries !!!!!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vecāki un bērni» raksti: