Aizgādības tiesības dzērušajai mātei, kuras bērns pārsalis atradās pieturā, neatņems Attēlu galerija

«Apollo»

Aizgādības tiesības dzērušajai mātei, kuras bērns pārsalis atradās pieturā, neatņems

Foto: Ieva Lūka/LETA

Rīgas bāriņtiesa izvērtējusi māti, kuras mazais bērns pieturā atradies basām, nosalušām kājām, kamēr pati bijusi spēcīgā reibumā. Vienlaikus, izvērtējot situāciju, bērns nav šķirts no ģimenes. Notikušais bijusi vienreizēja krīzes situācija un māte notikušo ļoti nožēlo, TVNET pastāstīja bāriņtiesas pārstāve Linda Veržbicka.

Viņa pastāstīja, ka bērna māte iepriekš nav nonākusi ne policijas, ne bāriņtiesas, ne sociālā dienesta redzeslokā. Notikuma dienā bērns tika nogādāts slimnīcā, bet viņam nebija nepieciešama stacionēšana, tāpēc bāriņtiesas darbinieks nogādāja bērnu krīzes centrā, kur viņš pavadīja nakti.

Nākamajā dienā bāriņtiesas darbinieks veica pārrunas ar mammu par notikušo un pārbaudīja informāciju saistībā ar ģimeni. Bāriņtiesas rīcībā nav informācijas, ka ģimene ir sociāli nelabvēlīga un ka mamma neveic bērna aprūpi un uzraudzību. Mamma strādā algotu darbu, bērns apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, un kopsakarā ar citiem lietas apstākļiem aizgādības tiesības mammai nepārtrauca un bērnu nešķīra no ģimenes.

Radusies situācija bija vienreizēja krīzes situācija, kurā mamma bija nonākusi personīgu apsvērumu dēļ, ko viņa pati arī atzīst un ļoti nožēlo. Šobrīd ar ģimeni tālāk strādās un nepieciešamo atbalstu, tostarp psihologa konsultācijas, sniegs Rīgas Sociālais dienests, norāda bāriņtiesa.

TVNET jau rakstīja, ka 5. decembrī pulksten 12.37 aculieciniece ziņoja policijai, ka Rīgā, Kurzemes prospektā uz ielas atrodas piedzērusies sieviete ar mazu meitenīti. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes patruļpolicisti, kuri sabiedriskā transporta pieturā pamanīja ļoti piedzērušos sievieti ar 2,5 gadus vecu meitenīti. Bērns bija izmircis, raudāja un trīcēja.

Turpat atradās arī aculieciniece, kura bija izsaukusi policiju. Viņa pastāstīja, ka pirms brīža meitenīte uz ielas atradusies bez apaviem un tikai tad, kad māte redzējusi, ka tuvojas policijas ekipāža, viņai uzvilkti apavi. Novelkot meitenītei apavus, tika konstatēts, ka viņas kājas tik tiešām ir pilnībā izmirkušas un netīras. 

1981. gadā dzimusī bērna māte tika aizturēta un nogādāta Rīgas Kurzemes policijas iecirknī, bet bērns nodots mediķu aprūpē.

Māte norādīja, ka iepriekš braukušas sabiedriskajā transportā un meitene bieži pati velk transportā sev nost apavus. Izkāpjot no autobusa, viņa neesot paspējusi uzvilkt meitenei apavus. Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī sieviete atradās 3,94 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Minētā sieviete iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo sākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173. panta – par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par šādu pārkāpumu vecākiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt 40 eiro. Tāpat sākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171. panta pirmās daļas – par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai piespriež naudas sodu līdz 140 eiro. 

52 komentāri:

Oho
74 4
Oho Parādīt diskusiju
Bāriņtiesas veiksmes stāsts.

Nav jau Anglija.
Atbildēt Ziņot!
khe
44 2
khe
Cerams, ka bāriņtiesa uzņemsies atbildību un kādu laiku regulāri kontrolēs un pārbaudīs šo "māti"
Atbildēt Ziņot!
beerdrinkers
89 9
beerdrinkers Parādīt diskusiju
Tiešām domājat, ka atņemt mātei bērnu un ielikt to bērnunamā, būtu pareizais risinājums???
Atbildēt Ziņot!
Sensācija!Sensācija!
40 3
Sensācija!Sensācija!
Žēl,bet tās krīzes uznāk un tad atkārtojas, atkārtojas
Atbildēt Ziņot!
Frants
51 17
Frants Parādīt diskusiju
Nu ja - pagaidīsim,lai notiek kas nopitnāks ( traģiskāks)...
Citos gadījumos viņi aizskrien un atņem bērnus tikai pateicoties kāda kaimiņa vai radinieka zvana dēļ...
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Latvijā» raksti: