Amerikas latvieši, kuri dzīvo «Irmas» skartajā Floridā: Ko tādu vēl neesam piedzīvojuši

«Apollo»

Amerikas latvieši, kuri dzīvo «Irmas» skartajā Floridā: Ko tādu vēl neesam piedzīvojuši

Foto: Reuters/Scanpix

Viesuļvētras «Irma» skartajos reģionos dzīvo arī Amerikas latvieši. Latvijā pašlaik atrodas divi latvieši, kuri dzīvo viesuļvētras «Irma» skartajā Floridā, un viņi vētras dēļ bija spiest atcelt lidojumu uz Floridu. Sirmgalvji nezina, vai ar viņu radiniekiem viss ir kārtībā, kā arī, kāds liktenis piemeklējis viņu namu, vēsta «900 sekundes». 

Amerikas latvieši Dace un Georgs jau kopš svētdienas nevar sazināties ar tuviniekiem, jo vētras skartajos reģionos ir problēmas ar sakariem. «Mēs nezinām, kas tur notiek. Mēs nezinām, kādi tur ir bojājumi,» saka Dace. 

Svētdienas rītā Daces un Georga meita stāstījusi, ka pilsētā valda panika un iedzīvotāji cenšas aizbēgt no postošās viesuļvētras. 

«Viņa bija jūtami sašutusi, jo bija jāatstāj savu māju. Visiem bija jāatstāj mājas, lai būtu drošībā. Uz avioreisiem nevarēja pieteikties, jo viss bija pilns,» stāsta sirmgalvji, kuri atzīst, ka nezina, kad beidzot varēs atgriezties mājās, jo iepriekšējā pieredze liecina, ka ātri šādu stihiju sekas likvidēt nav iespējams. 

«Ja tur ir applūdis, mums nevar neviens braukt pakaļ, mēs nekur netiekam,» saka Dace. Floridas štatā no septembra līdz oktobrim ir aktīva viesuļvētru sezona. Abi latvieši, kuri ASV dzīvo vairāk nekā 70 gadus atzīst, ka piektās kategorijas viesuļvētru vēl nekad nav piedzīvojuši. 

«Vienā gadā var būt piecas [viesuļvētras], bet citā gadā neviena. Jau ilgāku laiku nebija bijusi spēcīga vētra. Neesam vēl piedzīvojuši piektās kategorijas vētru,» pauž sirmgalvji. 

Vairāki miljoni cilvēku Floridā palikuši bez elektrības. Dace un Georgs stāsta, ka Floridas apstākļos izdzīvot bez elektrības ir ļoti grūti. «Tajā karstumā nevar dzīvot bez elektrības, bez atvēsināšanās. Tiklīdz sākas nopietna vētra, tā uzreiz no Ņujorkas uz Floridu brauc vairāki desmiti lielās kravas mašīnas ar ledu,» stāsta Dace.

Viņi tuviniekus cenšas sazvanīt bez apstājas. Pagaidām tas vēl nav izdevies. 

96 komentāri:

UrbanoV MolotoV
34 3
UrbanoV MolotoV
āksti Krievijas prezidents runā krieviski visu laiku visās intervijās visur ...

Kāds viņam kaut, ko pārmet ?! smiekls ... Paši sākat sevi cienīt un, tad Jūs iespējams sāks cienīt..
Atbildēt Ziņot!
UrbanoV MolotoV
12 0
UrbanoV MolotoV
Zvēriņš pamodies!

Un uzreiz verbālā caureja paspruka!

Skaties taču, ko uzņem savā galviņā. No kremlinu rasola pārtiekot, nekas labāks nav gaidāms. Saņemies, savādāk tiešām nostrāgsi pirms laika. Pats savos izkārnījumos, nekādu akmeņu nevajadzēs
Atbildēt Ziņot!
JAWAfakkens
14 1
JAWAfakkens
Jukusi dāma! Pēc šitā viņai draud piespiedu ārstēšana un tiesības pēc tam vispār neredzēt!
Atbildēt Ziņot!
JAWAfakkens
18 3
JAWAfakkens
Varbūt pat ločmelim ir sirdsapziņa
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
22 5
Anonīms » Morāle Parādīt diskusiju
Kad vēl viņa būs brīva no korumpantiem
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: