ANO: Izmainījušies nelegālās imigrācijas maršruti uz Eiropu

LETA/DW

Bēgļi uz Turcijas žoga žāvē drēbes (Ilustratīvs foto)

Bēgļi uz Turcijas žoga žāvē drēbes (Ilustratīvs foto)

AP/Scanpix

Sākot ar šā gada vidu, mainījušies nelegālās imigrācijas maršruti uz Eiropu, ceturtdien paziņoja ANO augstā bēgļu komisāra pārvaldes (UNHCR) Eiropas biroja direktore Paskāla Moro.

Ievērojami mazāk imigrantu nokļūst Itālijā. Tagad viņu ceļš uz Eiropu lielā mērā sākas nevis Lībijā, bet gan Tunisijā, Turcijā un Alžīrijā, uzsvēra Moro.

Imigrantu skaits, kas no jūlija līdz septembrim ieradies Spānijā, pieaudzis par 90%, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, liecina UNHCR dati. Pamatā tie ir imigranti no Marokas, Kotdivuāras, Gvinejas un Sīrijas.

Jau atkal pieaug Grieķijas noslodze. Septembrī šajā valstī pa jūras ceļu ieradušies 4800 cilvēki. Pēdējo reizi šāds skaitlis reģistrēts 2016. gada martā. Divas trešdaļas nelegālo imigrantu, kas sasniedz Grieķiju, ir sievietes un bērni.

2017. gadā Eiropā ieradušies 15 200 pieaugušo nepavadītu nepilngadīgo, liecina UNHCR dati.

Pieaudzis nelegālo imigrantu skaits, kas pa Melno jūru ieradušies no Turcijas Rumānijā.

49 komentāri:

Feiks Akaunts
100 1
Feiks Akaunts » ha, ha Parādīt diskusiju
jautājums ir par to- kur ir Eiropas krasta apsardze? vai mums vispār tāda ir? Frontex? nesmīdiniet! tie paši piedalās kontrabandistu taxometru biznesā.
Atbildēt Ziņot!
Feiks Akaunts
117 15
Feiks Akaunts
kad vienreiz sargās robežas??? johaidī! Eiropas Savienība pati uzprasās lai viņu iznīcina. vienlaikus ievieš brīvas kustības Šengenas zonu un militāri nesargātu dienvidu robežu. peld kas grib šurp. un vēl soroseļu sabiedriskās organizācijas palīdz cilvēku kontrabandistiem ar saviem "glābēj" kuģiem.

kam tādu Eiropu? man nē.
Atbildēt Ziņot!
Praktiski skaidrā
23 1
Praktiski skaidrā
Vienmēr kāds posms izrādīsies vājākais.
Atbildēt Ziņot!
Roberts  Berziņš
11 0
Roberts Berziņš
Nahren maksā tiem pabalstus?
Atbildēt Ziņot!
ha, ha
66 14
ha, ha Parādīt diskusiju
No Lībijas cilvēku kontrabandistus piespieda aizvākties šīs valsts krasta apsardze, kas sāka atklāt uguni uz Sorosa sponsorēto NVO kuģiem.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: