Apcietināts par nīstāko cilvēku Amerikā nodēvētais Martins Škreli

LETA

Apcietināts par nīstāko cilvēku Amerikā nodēvētais Martins Škreli

Foto: AP/Scanpix

ASV tiesnesis piemērojis pirmstiesas apcietinājumu bijušajam farmācijas kompānijas vadītājam Martinam Škreli par draudiem demokrātu politiķei Hilarijai Klintonei, lai gan Škreli apgalvo, ka tas bijis tikai joks.

Reiz nodēvēts par ienīstāko cilvēku Amerikā par AIDS slimnieku izmantotu medikamentu cenu strauju paaugstināšanu, 34 gadus vecais Škreli pagājušajā mēnesī tika atzīts par vainīgu apsūdzībās krāpšanā divos investīciju fondos.

Līdz sprieduma nolasīšanai Škreli tika atbrīvots pret piecu miljonu ASV dolāru lielu drošības naudu, taču nu ir spiests atgriezties aiz restēm, jo internetā piedāvājis 5000 ASV dolāru lielu atlīdzību ikvienam, kuram izdosies iegūt Klintones matu šķipsnu.

Škreli advokāts tiesā apgalvoja, ka tas bijis tikai joks, un Škreli pats tiesnesim rakstiski atvainojās un uzstāja, ka noteikti nav vēlējies provocēt vardarbību.

Taču tiesnesis lēma, ka Škreli joks var pamudināt uz uzbrukumiem Klintonei un rada riskus sabiedrības drošībai.

Škreli kompānija «Turing Pharmaceuticals» 2015.gadā saskārās ar asu sabiedrības sašutumu, kad AIDS slimnieku izmantotu medikamentu cena tika paaugstināta par vairāk nekā 5000%. Medikamentu «Daraprim» cenu kompānija paaugstināja no 13,5 dolāriem līdz 750 dolāriem. Lai gan šim gadījumam nebija nekāda sakara ar Škreli tiesu, sabiedrības sašutums bija tik liels, ka sākotnēji bija grūti atrast objektīvus zvērinātos viņa lietai.

27 komentāri:

Piebilde
26 3
Piebilde » Dzidra Petrovska Parādīt diskusiju
Vienkārši zēns ļoti oficiāli savulak paziņoja, ka viņam vissvarīgākais ir gūt maksimālo peļņu un nekas cits viņu neinteresē.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
18 7
Anonīms » Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Tu gan neesi piemers sievietem
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
22 12
Anonīms Parādīt diskusiju
Izskatas pec zida purna. Tie jau citu nezin, ka zagt un mahinet
Atbildēt Ziņot!
opa
9 3
opa » jā Parādīt diskusiju
Savā laikā Soross piedāvāja neārstēt narkomānus
Atbildēt Ziņot!
Par matu tiesu
6 2
Par matu tiesu » Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Diemžēl tas Skirelli ir ļoti gudrs cilvēks.
Viņš jau precīzi publiski noteica Hillarijas diagnozi ar Parkinson's disease pirms diviem novērojot viņas kustības lēkmes neuro-muscular īpatnības.
.
Ar to matu škipsni Skirelli būt veicis bioķimiskās analīzes kuras ir neiedomājami informatīvas par Hillarijas fiziologisko stāvokli un par kurām zālēm vai narkotikām vina lieto. Skirelli ir ļoti apdāvināts, izglītots sociopāts.
.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: