Apcietināts par nīstāko cilvēku Amerikā nodēvētais Martins Škreli

LETA

Apcietināts par nīstāko cilvēku Amerikā nodēvētais Martins Škreli

Foto: AP/Scanpix

ASV tiesnesis piemērojis pirmstiesas apcietinājumu bijušajam farmācijas kompānijas vadītājam Martinam Škreli par draudiem demokrātu politiķei Hilarijai Klintonei, lai gan Škreli apgalvo, ka tas bijis tikai joks.

Reiz nodēvēts par ienīstāko cilvēku Amerikā par AIDS slimnieku izmantotu medikamentu cenu strauju paaugstināšanu, 34 gadus vecais Škreli pagājušajā mēnesī tika atzīts par vainīgu apsūdzībās krāpšanā divos investīciju fondos.

Līdz sprieduma nolasīšanai Škreli tika atbrīvots pret piecu miljonu ASV dolāru lielu drošības naudu, taču nu ir spiests atgriezties aiz restēm, jo internetā piedāvājis 5000 ASV dolāru lielu atlīdzību ikvienam, kuram izdosies iegūt Klintones matu šķipsnu.

Škreli advokāts tiesā apgalvoja, ka tas bijis tikai joks, un Škreli pats tiesnesim rakstiski atvainojās un uzstāja, ka noteikti nav vēlējies provocēt vardarbību.

Taču tiesnesis lēma, ka Škreli joks var pamudināt uz uzbrukumiem Klintonei un rada riskus sabiedrības drošībai.

Škreli kompānija «Turing Pharmaceuticals» 2015.gadā saskārās ar asu sabiedrības sašutumu, kad AIDS slimnieku izmantotu medikamentu cena tika paaugstināta par vairāk nekā 5000%. Medikamentu «Daraprim» cenu kompānija paaugstināja no 13,5 dolāriem līdz 750 dolāriem. Lai gan šim gadījumam nebija nekāda sakara ar Škreli tiesu, sabiedrības sašutums bija tik liels, ka sākotnēji bija grūti atrast objektīvus zvērinātos viņa lietai.

37 komentāri:

Kasiic Yohohoo
104 11
Kasiic Yohohoo » Fakts Parādīt diskusiju
Visa vinju dziive ir viena pretruna...miil krieviju,bet uz turieni pat nebrauc.Ieniist Eiropu un ASV ,bet dziivo un sapnjo sanjemt zaljaas kartes.Miil Ljeninu un miil caru.Sauc latvieshus par kalpiem,bet pashi kalpo vadonjiem ,pat aizstaav vinju noziegumus,pat no citas debess malas...protestee pret musulmanjiem,bet tai pat laikaa draudzeejas ar checheniem,siirieshiem un citaam musulmanju tautaam...sauc citus par slepkavaam kaut pashi slepkavo.Iebilst pret gejiem ,bet ieslodzijumu vietaas piekopj pazemoshanu caur anaalo atveri.Vareetu turpinaat ilgi ,bet domaaju priekstats jau radaas...
Atbildēt Ziņot!
Piebilde
26 3
Piebilde » Dzidra Petrovska Parādīt diskusiju
Vienkārši zēns ļoti oficiāli savulak paziņoja, ka viņam vissvarīgākais ir gūt maksimālo peļņu un nekas cits viņu neinteresē.
Atbildēt Ziņot!
Hehe
44 15
Hehe » Fakts Parādīt diskusiju
tupie kremliisha kvenkshkji daciite un robots. Tas shalava shkrelis ir izceelies ar to, ka ar mahinaaciju paliidziibu uzkrukjiija dazhaam zaaliitem cenas 50 reizes lielaakas.

Un redz, dumie kremliisha pіdarasinji, juus tak aizstaavat ideju, ka zaaleem ir jaamaksaa pa leeto, taapeec juusu meegjinaajumi buchot dіrsu tam shalavam shkrelim, ir pretrunaa ar juusu pashu komunisma idejaam.
Atbildēt Ziņot!
m?
12 2
m? » Fakts Parādīt diskusiju
Un kaapeec tad Madona un citas liberalu slavenibas ir briviviba?kuras konkreti aicinaja cilvekus uz vardarbibu pret jaunu prezidentu.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
18 7
Anonīms » Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Tu gan neesi piemers sievietem
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: