Apšaude Parīzē: Policija aicina cilvēkus sekot varasiestāžu instrukcijām Papildināts Attēlu galerija

LETA

Apšaude Parīzē: Policija aicina cilvēkus sekot varasiestāžu instrukcijām 11 attēli

Foto: AFP/Scanpix

Bruņots uzbrucējs ceturtdienas vakarā atklāja uguni uz policistiem Parīzē Elizejas laukos, nogalinot vienu policistu un ievainojot vēl trīs cilvēkus, līdz uzbrucēju nošāva policija, paziņoja Francijas Iekšlietu ministrija.

Atbildību par uzbrukumu, kas noticis trīs dienas pirms Francijas prezidenta vēlēšanām, dažu stundu laikā uzņēmās džihādistu grupējums «Islāma valsts».

Uzbrucējs novietoja savu automobili iepretim policijas automašīnai, atklāja uguni un mēģināja kājām aizbēgt no notikuma vietas, turpinot šaušanu, telekanālam BFM-TV paziņoja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Pjērs Anrī Brandē.

Uzbrukumā tika nopietni ievainoti divi policisti, un ievainojumus guvusi arī viena ārvalstu tūriste, paziņoja pretterorisma prokurors Fransuā Molēns.

Izmeklētāji piektdienas rītā Parīzes austrumu piepilsētā Šelā veica kratīšanu mājoklī, kur dzīvojis 39 gadus vecais uzbrucējs Karims Šeurfi, kuram ir krimināla pagātne.

Varas iestādes mēģina noskaidrot, vai šāvējam varētu būt palīdzējuši «viens vai vairāki cilvēki», reportieriem notikuma vietā sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs.

«Islāma valsts» paziņojumu par atbildības uzņemšanos publicēja šī grupējuma mediju atzars «Amaq». Paziņojumā par uzbrukumu «Parīzes sirdī» minētais šāvēja segvārds Abu Jusufs al Beldžiki norāda, ka viņš bijis no Beļģijas un viņam ir kāda saistība ar «Islāma valsts» ekstrēmistiem.

Divi policijas ierēdņi paziņoja BFM-TV, ka uzbrucējs bijis Francijas specdienestiem zināms ekstrēmists. Pretterorisma prokurori ir sākuši šī uzbrukuma izmeklēšanu.

Policija un armija norobežoja notikuma vietu. Elizejas laukus, kas ir tūristu iecienīta iela Parīzes centrā, bloķēja ārkārtas dienestu automašīnas, un tās tuvumā tika slēgtas trīs metro stacijas.

Apšaudes laikā desmitiem vai pat simtiem tūristu glābās, bēgot uz šķērsielām.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka šī apšaude Parīzē «izskatās pēc vēl viena terorakta», un izteica līdzjūtību Francijas tautai ASV vārdā.

Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka notikusī apšaude ir «teroristiska pēc dabas». Prezidents arī sasauca Nacionālās aizsardzības un drošības padomes sanāksmi piektdienas rītā. Šīs padomes sastāvā ir augstākās drošības spēku, policijas un armijas amatpersonas un vairāki valdības locekļi.

Divi no Francijas prezidenta vēlēšanu kandidātiem – konservatīvais Fransuā Fijons un galēji labējā Marina Lepēna – pēc Parīzē notikušās apšaudes atcēla piektdien plānotus vēlēšanu kampaņas pasākumus, paziņoja viņu palīgi. Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks svētdien.

168 komentāri:

Latvis
150 9
Latvis » DOMĀJOŠIEM Parādīt diskusiju
Kālab lai neticētu sātana pastāvēšanai, ja apzagtajai tautai vienlaicīgi uzbrūk no visām pusēm. Rungainis iesaka pamest mājokļus ar labu, pārgudrais Straujumas padomnieks Bergs slavina veiksmes stāstu un milzīgo izaugsmi, bet aizjūras Cālīša murgus pat komentēt aizlieguši. TV kāds libānas dakteris dezertieris (aizsardzības ministra vārdiem) apmāca mūs sadzīvot ar musulmāņiem, bet luterāņu baznīca slavina kolaboracionistus un kangarus.
Atbildēt Ziņot!
Vispār
39 1
Vispār
tas ir kārtējais musulmaņu džihādistu terora akts. Tā saucamo "bēgļu" izpildījumā. Welcome! Ja sekosim šim liberastu-piderastu aicinājumam un pieļausim masveida musulmaņu iepludinašanu Eiropā, tad musulmaņu teroristu slepkavības kļūs par ikdienu visās Eiropas valstīs, arī Latvijā. Lai glāšbtu Eiropu un eiropiešus vispirms ir jāatņem vara velkomistiem un tad musulmanu ordas jāpadzen no Eiropas.
Atbildēt Ziņot!
naivais
136 12
naivais Parādīt diskusiju
Lepēnai nāks klāt jauni atbalstītāji.
Atbildēt Ziņot!
Welcome!
83 6
Welcome! Parādīt diskusiju
Welcome!
Atbildēt Ziņot!
juu
120 14
juu Parādīt diskusiju
Šāvēja vārds Ahmeds!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: