Arhīva foto: Smalkie 16. gadsimta rokraksti Attēlu galerija

«Apollo»

Arhīva foto: Smalkie 16. gadsimta rokraksti 17 attēli

Foto: Public Domain review

Attēli no 16. gadsimta kaligrāfijas grāmatas uzskatāmi parāda to, cik izsmalcināti un dažādi bija cilvēku rokraksti laikā, kad rakstīšana ar roku bija gan nepieciešamība, gan māksla.

Interneta portāla «Public Domain review» digitalizētās kaligrāfijas paraugu grāmatas nosaukums ir «Mira calligraphiae monumenta», un tā tika izveidota sadarbojoties horvātu sekretāram Georgam Boskijam (Georg Bocskay) un flāmu māksliniekam Jorisam Hoifnāgelam (Joris Hoefnagel).

Rokrakstu autors ir Boskijs, kurš 1560. gadu beigās, kalpojot par sekretāru Svētās Romas imperatoram Ferdinandam I, izveidoja kaligrāfijas grāmatu, kurā iekļāva dažādus rokrakstus un rakstības stilus. 30 gadus vēlāk, jau pēc Boskija nāves, Ferdinanda mazdēls, kurš mantoja kaligrāfijas grāmatu, uzaicināja Hoifnāgelu papildināt grāmatu ar ziedu, augļu un insektu ilustrācijām, radot šo brīnišķīgo darbu.

20 komentāri:

lo
34 2
lo Parādīt diskusiju
Bet vai nav jocīgi, ka viss tehnikas progress, lai atvieglotu cilvēku dzīvi, ir novedis pie tā, ka laiks paliek nevis pāri, bet tā hroniski pietrūkst?
Atbildēt Ziņot!
Aija
32 4
Aija Parādīt diskusiju
Reāli labas bildes! Rosina labas idejas interjeram. Arī izzinoša vēstures funkcija. Interesanti, ka nav komentāru tur, kur nav par ko izgāzt sašutumu.
Atbildēt Ziņot!
...
10 0
...
Man bija pazīstama viena, kas rasktīja ar tādiem skaistiem "ornamentiem" vārdu galos, liekas pie Triggers vai tamlīdzīga skrūvju tirgotāja strādāja - bija prieks skatīties, kā viņa anketas aizpilda...
Atbildēt Ziņot!
valmiņš
32 7
valmiņš Parādīt diskusiju
Tādu rokrakstu vajadzētu mācīt topošiem ārstiem
Atbildēt Ziņot!
ja
14 2
ja
Kādi zīmējumi!!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vēstures baltie plankumi» raksti: