Atklāts, ka ēdiena fotografēšana var ietekmēt tā garšu

Apollo, redakcija@apollo.lv

Atklāts, ka ēdiena fotografēšana var ietekmēt tā garšu

Foto: PantherMedia / Scanpix

ASV zinātnieki atklājuši, ka nav nemaz tik peļama doma savu maltīti pirms ēšanas kārtīgi nofotografēt un publicēt vietnē “Instagram”, jo tas tiešām var uzlabot tā garšu.

Kā liecina pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Journal of Consumer Marketing”, ir pierādīts, ka tie, kuri rūpīgi nofotografē savu ēdienu, daudz labāk pievērš uzmanību ēdiena smaržai un izskatam, kas vēlāk, baudot maltīti, var būt par iemeslu garšas kvalitātei.

Ēdiena fotografēšana kļuva populāra sociālā tīkla “Instagram” rašanās laikā un tagad ir sasniegusi savu popularitātes zenītu. Fotogrāfijas, kurām pievienota atsauce “food”, no 2013. gada marta, kad tādas bija vien 800 tūkstoši, jau 2015. gada jūnijā bija sasniegušas vairāk nekā 183 miljonus.

Šis fenomens šobrīd ir pavēris jaunas iespējas ēdināšanas iestāžu mārketingā, kas bieži aicina apmeklētājus fotografēt un publicēt pasūtīto ēdienu.

Pētnieki vēlējās noskaidrot, kā ēdiena fotografēšana iespaido pašu ēdāju, tāpēc tika veikts praktisks eksperiments, kurā piedalījās 131 dalībnieks. Pusei no tiem tika piedāvāts veselīgs ēdiens, bet otrai pusei neveselīgs. Daļai no dalībniekiem ēdiens bija jāēd uzreiz, bet daļai pirms ēšanas tas bija jānofotografē.

Rezultātā noskaidrojās, ka tie kas ēdienu pirms tam nofotografēja, labāk izjuta tā smaržu un garšu, neskatoties uz to, vai ēdiens bija veselīgs vai nē.

13 komentāri:

netīrais lops
13 0
netīrais lops
I.dioti!
Atbildēt Ziņot!
ha ha ha
7 0
ha ha ha
Un ir taču idioti, kas visiem šiem "zinātniskajiem pētījumiem" arī tic.... :) :) :) Kāds pievērsa uzmanību tā "zinātniskā žurnāla" nosaukumam? :) :) :)
Atbildēt Ziņot!
viseļčaks
7 0
viseļčaks
tiem kam problēmas ar aizcietējumiem tipa grūti padirs*t, pirms padir*anas kārtīgi nofotografēt podu un publicēt vietnē “Instagram”.
Atbildēt Ziņot!
ll
6 0
ll
Es vienmēr dzimš. DIENU galdu nofotografēju,kad nav ko ēst,tad paskatos...
Atbildēt Ziņot!
Sviests
3 0
Sviests
Muļķības .....
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: