Atšifrēta 17. gadsimta vēstule, ko mūķenei diktējis Sātans

«Apollo»

Atšifrēta 17. gadsimta vēstule, ko mūķenei diktējis Sātans

Foto: Fragments no māsas Marijas vēstules

Ar specifiskas datorprogrammas palīdzību itāliešu zinātnieki atšifrējuši vēstuli, kas rakstīta nesaprotamā valodā un kuras autore ir 17. gadsimta mūķene, kura apgalvoja, ka šo vēstījumu viņai nodevis pats nelabais.

Kā vēsta izdevums «The Sunday Times», māsa Marija Krosifisa della Končesione, dzimusi Izabella Tomazi (1645-1690), 15 gadu vecumā tika pieņemta Palma di Montiharo benediktīniešu sieviešu klosterī.

Kādā 1676. gada rītā tobrīd 30 gadus vecā mūķene pamodās tintes traipos un ar noslēpumainu vēstuli savā priekšā. Citām klostera māsām viņa pastāstīja, ka viņā iemājojis Sātans, kurš licis Marijai uzrakstīt vēstījumu.

Pārējās mūķenes viņai noticēja, un kopš tā laika vēstule glabājās klosterī. Mēģinājumi atšifrēt uzrakstīto notikuši ne reizi vien, taču līdz tie visi beigušies bez rezultātiem.

Taču tagad pētnieku komanda no zinātnes centra «Ludum» Katānijā, Sicīlijā, izmantojusi programmu, kas atrasta tā sauktajā neredzamajā globālajā tīmeklī (dark web), un viņiem vēstuli atšifrēt beidzot izdevies.

«Mēs bijām dzirdējuši par programmnodrošinājumu, ko kodēšanai izmantojot dažādi izmeklēšanas dienesti, un vienu no šīm programmām pielietojām vēstules šifrēšanā,» medijiem pastāstījis centra direktors Daniele Abate.

Ir zināms, ka māsa Marija, ilgus gadus atrodoties klosterī, bija apguvusi dažādus lingvistikas studiju paņēmienus, un zinātnieki pieļāva, ka vēstule patiesībā rakstīta viņas pašas izgudrotā valodā, kas sastāvēja no Marijai zināmo alfabētu burtu sajaukuma.

Balstoties uz šo teoriju, speciālistu komanda vēstules tekstu salīdzināja ar valodām, ko mūķene acīmredzot zinājusi (latīņu, sengrieķu, mūsdienu grieķu un rūnu alfabētu).

Zinātnieku komanda iztulkoja pirmās 15 vēstules rindiņas un atklāja, ka teksts veltīts attiecībām starp cilvēkiem, Dievu un pašu nelabo.

Zīmīgi, ka vēstules teksts patiešām ir nesakarīgs un nav izkārtots loģiskā secībā. Savukārt tas apliecina mūsdienu zinātnieku pieņēmumu, ka māsa Marija bija nevis Sātana «apsēsta», bet gan cieta no šizofrēnijas vai bipolārajiem traucējumiem.

Vēstulē Dievs, Jēzus un Svētais Gars tiek dēvēti par «mirušu nastu», un tajā ir apgalvojums, ka Dievu izgudrojis cilvēks, bet «šī sistēma nevienam nestrādā».

Vēl kāds cits teikums vēsta, ka «iespējams, tagad Stiksa ir šķērsota», ar to domājot upi Stiksu, kas antīkajā mitoloģijā atdalīja dzīvo un mirušo valstības.

129 komentāri:

redzi -
9 0
redzi - » Pievienojos Sātanam Parādīt diskusiju
Reliģija PATI nav vara, bet aizsedzoties ar reliģiju var šādu varu iegūt, tāpēc Jēzus Kristus pirmais pasaules vēsturē nošķīra reliģiju no politikas: "Dodiet Dievam ka Dieva un ķeizaram, kas ķeizara!"
Atbildēt Ziņot!
slava Henkam!
66 18
slava Henkam!
Te jau arī netrūkst visādu ,,svētā gara un radīšanas ideju ,, apsēstu individu ar bipolāriem traucējumiem ,kuri pat vnk seko -cēloņu sakarības nespēj apjēgt.
Atbildēt Ziņot!
sizo tad sizo
49 20
sizo tad sizo
bet...saturs pareizs.
Atbildēt Ziņot!
Hildegarde Gilderbauma
58 29
Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Varbūt nabadzītei bija šizofrēnija? Senos laikos šizofrēnija nebija zināma, izpaudās kā nelabais un visādas dīvainības kuras saistīja ar ''nelabo'', lai gan parasta slimības norise, bet toreiz nekas nebija zināms!!!
Atbildēt Ziņot!
1916
18 8
1916
Ja zināma valoda un šifrēts pa taisno, atšifrēt var visu. Nevar tad, ja tas bazēts uz citu tekstu vai dazādām valodām.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vēstures baltie plankumi» raksti: