Austrāliešus mudina vairāk ēst ķenguru gaļu

«Apollo»

Austrāliešus mudina vairāk ēst ķenguru gaļu

Foto: charlieishere@btinternet.com, CC BY-SA 2.0

Zemes īpašnieki Austrālijā brīdina, ka savvaļas ķenguru skaits ir nekontrolējami palielinājies un mudina austrāliešus ēst vairāk ķenguru gaļu, vēsta BBC. 

Valdības statistika liecina, ka 2016. gadā bija 45 miljoni ķenguru, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā cilvēku skaits Austrālijā. 

2010. gadā ķenguru skaits bija tikai 27 miljoni, pie straujā ķenguru skaita pieauguma tiek vainoti lietainie laikapstākļi, kas nodrošina barības vielas.

Austrālijai ir strikts regulējums attiecībā uz dzīvnieku nogalināšanu. Katram štatam ir stingri noteikumi attiecībā uz komerciālo medību atļaujām un sugu izkaušanu, pamatojoties uz to ilgtspēju. 

Katru gadu izkaušana provocē divējādu reakciju, oponentiem norādot, ka nav pierādījumu, ka ķenguru skaita samazināšana nāktu par labu videi. 

Nokauto dzīvnieku āda tiek izmantota pārdošanai vai eksportam. Taču to gaļa bieži vien iet zudumā pieprasījuma trūkuma dēļ. 

Ņemot vērā, ka ķenguri ir Austrālijas nacionālais dzīvnieks, to gaļas ēšana ir stigmatizēta.

Daži austrālieši to saredz kā iespēju tūristiem, kas interesējas arī par emu vai krokodilu gaļu. 

Adelaides universitātes profesors Deivids Patons norāda, ka cilvēkiem vajadzētu atbalstīt ķenguru izkaušanu, lai aizsargātu citas valsts ekoloģiju un izbeigtu dzīvnieku «pūšanu». 

«Tā nav ķenguru vaina, ka tie ir pārmērīgā skaitā, visticamāk, ka mums gluži vienkārši ir pārāk grūti «paņemt nūju», lai tos noņemtu ātrāk no sistēmas, tādējādi novēršot iespējamo kaitējumu,» viņš teica. 

43 komentāri:

JanisT
33 7
JanisT Parādīt diskusiju
Izskatās garšīgs!
Lai ved pie mums, apēdīsim!
Atbildēt Ziņot!
f
12 2
f » čūsk Parādīt diskusiju
pļavniekos un purčikā tas pats
Atbildēt Ziņot!
čūsk
19 6
čūsk Parādīt diskusiju
bolderajas 9stāvenēs var ieteikt brokastīs tatakānus ar utīm, ļoti veselīgi un nav uz maximu pēc roltona jāiet...
Atbildēt Ziņot!
nu ja
4 0
nu ja » kaksis Parādīt diskusiju
Varētu izveidot šķirni : Latvijas lielais - raibais !
Atbildēt Ziņot!
bezvardis
4 0
bezvardis Parādīt diskusiju
nu nezinu, bet svalaik PSRS laikos zaldātiem kuri pie Mauzoleja stāvēja izsniedza Austrālijas gaļa konservus, kas zin vai aita bija vai kengurs. Ken gu r no aborigēnu valodas nozīmē > Es nesaprotu... bet 2000 km tālāk Afrikā ļoti ļoti noderētu pārtika......
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Dzīvnieki» raksti: