Austrumu slimnīcā sekmīgi piešūta slūžu norauta roka

LETA

Austrumu slimnīcā sekmīgi piešūta slūžu norauta roka

Foto: ::: M @ X :::, CC BY-NC-ND 2.0

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) mikroķirurgi 47 gadus vecam vīrietim no Jēkabpils novada replantējuši slūžu mehānisma norautu roku, ko vīrietis pats iznesis no ūdens, informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Pēc viņas paustā, pacients stāsta, ka, ejot pa tiltiņu pāri upei, pamanījis slūžās iesprūdušu koku. Nolēmis to izvilkt, bet, kā rāvis, tā spēcīgā straume pašu ierāvusi slūžās. Vīrieša labā roka aizķērusies aiz slūžu mehānisma un apakšdelma vidū tikusi norauta. Neraugoties uz smago traumu, vīrietis nav apjucis - paņēmis norauto roku, paša spēkiem izrāpies no slūžu bedres, ticis krastā un piezvanījis sievai, kura nekavējoties izsaukusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādi.

Mediķi vīrieti nogādājuši RAKUS, kas ir vienīgā ārstniecības iestāde Latvijā, kur 24 stundas diennaktī iespējams saņemt mikroķirurgu palīdzību smagu traumu gadījumā.

Lietiņa informēja, ka vīrietis slimnīcā nonāca smagā stāvoklī, jo bija zaudējis daudz asiņu. Slūžu mehānisma norautā roka bija nopietni cietusi - muskuļi, asinsvadi un citas audu struktūras saplēstas. Lai vīrietis atgūtu savu labo roku, mikroķirurgs Ervīns Lavrinovičs kopā ar komandu viņam veica steidzamu operāciju, roku piešujot atpakaļ.

Lietiņa informēja, ka nākamajā rītā, kad vīrieša stāvoklis bija stabilizējies, viņam tika veikta vēl viena operācija, kuras gaitā replantētajai rokai tika uzlikts «ielāps» jeb ar audu lēveri no pacienta muguras aizklāts apjomīgs, ādas nesegts laukums.

Slimnīcā norāda, ka kopš rokas replantācijas pagājušas gandrīz divas nedēļas. Pacients joprojām atrodas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centrā, taču jūtas labi. Kā stāsta mikroķirurgs Lavrinovičs, dzīšanas procesi norit labi, pacients jau var pakustināt pirkstus, taču priekšā vēl ilgstoša rehabilitācija, lai roka atgūtu savas funkcijas.

11 komentāri:

Hugo
92 0
Hugo
Cepuri nost ķirurga priekšā! Arī cietušais noreaģēja adekvāti - nekrita panikā! Lai izdodas:)
Atbildēt Ziņot!
Snorke
46 1
Snorke
Nu, riktīgi kapeņu stāstiņi,pat zosāda uzmetās!
Malači dakteri ,bet nu vīrietis arī ar iekšām,pats paņem savu roku un brien krastā - kaut vairāk būtu tādu cilvēku,kas neapjūk,bet var/māk ātri un pareizi rīkoties!
Atbildēt Ziņot!
Lana
45 1
Lana
Gudru ārstu priekšā jānoliec galvas...Bet nē,vēl cītīgi uzmana,lai nesaņemtu ko vairāk par aldziņu...
Atbildēt Ziņot!
M.t.
21 0
M.t.
Ārsti malači, bet stāsts kārtīgas filmas sižeta cienīgs...
Atbildēt Ziņot!
Georgs
12 1
Georgs
Veiksmes stāsts
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Latvijā» raksti: