Bagatskis: Spēlē ar Slovēniju pietrūka emociju kontroles

LETA/«Apollo»

Ainars Bagatskis

Ainars Bagatskis

AFP/LETA

Kaut Latvijas basketbola izlase mentāli bija stipra, Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar Slovēniju pietrūkusi emociju kontrole, uzskata valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Latvijas izlase otrdienas vakarā Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 97:103, zaudēja Slovēnijai. Tādējādi latviešiem neizdevās pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas sasniegt Vecā kontinenta meistarsacīkšu pusfinālu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātu noslēgs piektajā vai sestajā pozīcijā, kas būs augstākais rezultāts pēc neatkarības atjaunošanas, jo iepriekš tā divreiz spējusi būt astotā, un trešdienas rītā jau atgriezās Rīgā.

«Aizvadījām labu čempionātu. Gribējām palikt ilgāk, nesanāca, bet šīs izlases labākās spēles noteikti vēl ir priekšā, ja komanda būs tādā sastāvā. Šonakt bija daudz runājams, daudz, ko atcerēties, bet tāda ir daļa no mūsu sporta,» pēc atgriešanās žurnālistiem teica Bagatskis. «Ja mēs atbrauktu pirmdien no rīta, varētu teikt, ka izdarīts maksimums. Tagad ir tā, ka nebija slikti, bet varēja būt labāk. Noteikti varēja būt arī sliktāk, bet vairāk vai mazāk aizvadījām stabilu čempionātu un bilance ir pozitīva. Mēs centāmies un izdarījām gandrīz visu.»

«Vēl pāragri komentēt, kas notika spēlē ar Slovēniju. Tagad negribas skatīties tās cīņas video, bet laikam pietrūka emociju kontroles - esam mentāli stipri, jo spēles laikā bijām arī bezcerīgās situācijas, tomēr jākontrolē emocijas un jāizdara sīkās lietas. Brīžiem sīkās lietas basketbolā pat ir svarīgākās,» uzskata treneris.

«Tagad atpūtīšos un turpināšu būt basketbolā. Pēdējā laikā bijusi tikai viesnīca un basketbols, tāpēc tagad gribas paelpot svaigu gaisu, bet noteikti ne tālu no basketbola,» stāstīja treneris. «Labākais, ko varam paņemt no šī čempionāta, ir pieredze, to mums neviens neatņems.»

Jau novembrī Latvijas izlase sāks 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru, kura pirmajā kārtā spēkosies ar Zviedriju, Turciju un Ukrainu. Izlasei šīm sacensībām, visticamāk, būs jāgatavojas jauna galvenā trenera amatā - jau iepriekš bija skaidrs, ka ārzemju klubos strādājoši speciālisti nevarēs trenēt valstsvienību spēlēs sezonas laikā.

26 komentāri:

hm
28 2
hm » Va vellos ! Parādīt diskusiju
Meistarība bija. Pietrūka stabilitātes un koncentrēšanās, no tā arī tie daudzie sodi. Pēdējā spēlē pietrūka Timmas - galīgi nekas viņam nesanāca. Un šajā komandas modelī tomēr bija tā - ja viens no pamatpiecinieka krīt ārā, uzreiz rodas problēmas. Blūmam kā kapteinim arī būtu pienācies trāpīt vairāk par 1 metienu visā spēlē.
Atbildēt Ziņot!
hm
18 1
hm » Va vellos ! Parādīt diskusiju
Muļķības. Nebija tā šoreiz "parasta komanda". Gan Latvija, gan Slovēnija spēlēja nevis Eiropas, bet NBA stila basketbolu - atšķirībā no gandrīz visām pārējām komandām. (Pa brīžam kaut ko tādu vēl uzspēlēja tikai Spānija un Itālija.) To rāda arī iemesto un ielaisto punktu cipariņi - tie nav Eiropas basketbola "parastie" cipari. Bet lai tādu basketbolu spēlētu, visu laiku jābūt augstā līmenī. LV tāda līmeņa vēl nav, bija neizskaidrojami kritumi un kāpumi. Taču nav noliedzams, ka šis sastāvs (un lielākoties arī spēle) bija labākais, kas LV basketbola vēsturē jebkad ir bijis. Tikai baidos, ka vairs arī nebūs.
Atbildēt Ziņot!
Didzis Aizupietis
9 0
Didzis Aizupietis
Latvijai pietrūka gudra trenera, tāda trenera, kāds ir Slovēnijai. Pārējais bija veiksmes un nekaunības jautājums. To mēslu Randolfu vajadzēja kādam citam izslēgt. Kambala šim uzdevumam būtu bijis īsti vietā.
Atbildēt Ziņot!
Māriss
8 0
Māriss
Piekrītu ka komanda bij laba, domāju ka bij kļūda trenerim zaudējumā. Nu nav Bagadskis labs treners, visa cieņa viņam, bet valsts treners jāmaina.
Atbildēt Ziņot!
Lācis
6 0
Lācis » Va vellos ! Parādīt diskusiju
ko nu kurš sauc par meistarību,
bet brīžiem trūka mierīga komandas darba,
kuru aizvietoja nervozas, sasteigtas individuālas akcijas.
kādam, vai nu kapteinim vai trenerim bija komanda jānomierina un jānoved līdz uzvarai
bet tāds cilvēks neatradās......
paši vien vainīgi
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «EuroBasket 2017» raksti: