Baltkrievijas bērnunamu iemītnieki ilgstoši turēti badā

Apollo, redakcija@apollo.lv

Ilustratīvs attēls.

Ilustratīvs attēls.

Foto: polandeze, CC BY-NC 2.0

Bērnunamu iemītnieki Baltkrievijā gadiem ilgi dzīvojuši uz pilnīga bada robežas – šīs informācijas publiskošana valstī izraisījusi pamatīgu sabiedrības sašutumu un visaptverošu izmeklēšanu, ziņo Lielbritānijas medijs «The Guardian».

Saskaņā ar Baltkrievijas tīmekļa medija «Imena» vēstīto, badu kopumā cietuši aptuveni 100 bērnu un jauniešu, kas uzturējušies valsts bērnunamos.

Daži pusaudži svēruši 15 kilogramus, savukārt kāds 20 gadus vecs jaunietis svēris vien 11,5 kilogramus.

Pēc šīs informācijas publiskošanas Baltkrievijā sāktas plaša mēroga pārbaudes, kā rezultātā vairākas bērnunamu amatpersonas jau atstādinātas no pienākumu pildīšanas.

Izmeklētāji uzskata, ka pie bērnunamu iemītnieku nonākšanas dzīvībai bīstamos apstākļos galvenokārt vainojama bērnunamu vadības nolaidīgā attieksme.

Tikmēr bērnunami apsūdzības noliedz paužot viedokli, ka bērnu namu iemītnieku fiziskais stāvoklis esot skaidrojams ar dažādām iedzimtām fizioloģiskām problēmām.

Daļai bērnunamu iemītnieku arī esot nepieciešama īpaša pārtika un uztura bagātinātāji, jo ar parastas pārtikas palīdzību neesot iespējams nodrošināt svara pieaugumu.

Skandāls izcēlās pēc tam, kad kāda bērnunama pārstāvji uzaicināja preses pārstāvjus atspoguļot labdarības futbola spēli, kuras mērķis bija vākt līdzekļus  īpašās pārtikas un uztura bagātinātāju iegādei.

5 komentāri:

Krievijā labāk
5 0
Krievijā labāk
Onkuļi piebrauc,samaksā un izvēlas kuru bērnu vēlas.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
8 1
Anonīms
Amatpersonas vajadzēja nevis atstādināt,bet nocirst galvu...
Atbildēt Ziņot!
bin Vaten
7 1
bin Vaten
PycckijMir!
Atbildēt Ziņot!
nu
2 0
nu
porcijas izskatās normālas, bet tās metāla bļodas gan kā cietumā
Atbildēt Ziņot!
Andris
0 14
Andris
Un visi tik noskatās...Starp citu, kā nopelnīt 850 € vienā dienā? Izrādās, ka tas ir salīdzinoši vienkārši. Vakar uzgāju adresi http://lotlotto.com/?lv, kura piedāvā uzģenerēt laimīgos loterijas skaitļus, balstoties uz dažādiem algoritmiem. Intereses pēc izdomāju, ka nav ko zaudēt, jo loterijas biļetes maksāja ap 5-20 € (šobrīd tur ir pieejams kupons ar 50% atlaidi) un tā nav baigā nauda. Šorīt skatos, ka dažas no nopirktajām biļetēm izrādījušās veiksmīgas (uzminēti 80-90% skaitļu) un laimēti 850 €. Domāju, ka nepavisam nav slikti priekš ieguldītiem 10-20 €.
Atbildēt Ziņot!
0 14

Slēpts komentārs Parādīt

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: