Bažas par kārtību simtgades Dziesmu un deju svētkos - trūkst policistu

«Apollo»/LNT ziņas

Ilustratīvs foto

Ilustratīvs foto

Ieva Lūka / LETA

Lielais darbinieku trūkums ar bažām liek raudzīties, vai Valsts policija spēs nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību gaidāmajos simtgades Dziesmu un deju svētkos. Tiesībsargājošo struktūru amatpersonas šo satraukumu mēģina mazināt, bet ierindas policistu vidū valda pat neliela panika, kā tikt galā ar lielo darba apjomu, otrdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas».


Tieši Rīgas reģionā šobrīd Valsts policijā ir vislielākais darbinieku trūkums. «Tas varētu būt līdz 30%, kas trūkst. Skaitļus mēs neizpaužam, tas ir jautājums par resursiem, kādi ir Valsts policijas rīcībā. Mēs runājam par procentu,» raidījumam atklāj Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Tā kā simtgades Dziesmu un deju svētki jau min uz papēžiem, šomēnes operatīvie dienesti sāks darbu pie pasākuma norises plānošanas un sagatavošanas. Kaut arī policijā cilvēku resursu kļuvis mazāk, atbildīgās amatpersonas mierina, ka svētki nevienam netikšot sabojāti.  «Mēs to nodrošināsim, cilvēki var būt mierīgi, mēs to nodrošināsim. Tāda globāla apdraudējuma nebūtu. Gribētu noraidīt. Bet, jā, šī kadru nepietiekamība ir izteikta,» saka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ( «Vienotība»).

Lielos izaicinājumos policija mobilizējas. Rīdziniekiem nākšot talkā policisti no reģioniem. Šis plāns gan nerisinās globālo problēmu ar kadru trūkumu policijā. «Jācīnās, ir jācīnās par šiem cilvēkiem, lai viņi nāktu strādāt. Redzam, ka Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izdodas piesaistīt spējīgus jauniešus savā dienestā. Līdz ar to tas ir policijas uzdevums numur viens - cīnīties par jaunajiem policistiem,» norāda iekšlietu ministrs. Septembrī Valsts policijas koledžā uzņemti 130 policisti, kuri jau pēc nepilna gada papildinās esošās policistu rindas.

116 komentāri:

kasis kasis
59 4
kasis kasis Parādīt diskusiju
Bet,kur ta ņems tos policistus,sevišķi profesionālus???Jaunatne aizbrauc,policijas akadēmija likvidēta,vecie kadri,kas pat policijā uz vietas,praksē varēja apmācīt ienācējus no ielas ir patriekti,algas mazas.Vadošai kliķei profesionāla un policija,kā tāda nebija vajadzīga un te pēksņi -pilnīgā irsā.Var būt būs jāņem darbinieki no Zanzebāras,Eritrejas,Sīrijas,Vjaetnamas?Mus viņu šeit pietiek,ja ne,tad godmane ievedīs.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
42 4
Anonīms
Laba ziņa zagļiem un laupītājiem - var simtgades laupīšanai gatavoties ...
Atbildēt Ziņot!
Skaidra  lieta
30 3
Skaidra lieta
Te viss plāns diezgan skaidrs. Ja trūkst policistu kārtības uzraudzībai, kas var nākt palīgā atsevišķos gadījumos? Pareizi, pietuvinātās apsardzes firmas, kas varēs slaukt valsti caur pasūtījumiem.
Atbildēt Ziņot!
O_0
22 2
O_0 Parādīt diskusiju
18 eiro stundā par palīdzību darbā ar vardarbībā cietušajiem...! Fantastiski!
Atbildēt Ziņot!
:)
36 6
:)
Mani vairāk uztrauc, ka policistu pietrūkst ikdienā nevis vienos svētkos.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Latvijā» raksti: