Berlīnes terorakta izmeklēšanā konstatētas «rupjas kļūdas» Attēlu galerija

LETA

Berlīnes terorakta izmeklēšanā konstatētas «rupjas kļūdas» 271 attēls

Foto: Reuters/Scanpix

Izmeklēšanā par pērn Berlīnē notikušo uzbrukumu Ziemassvētku tirdziņā secināts, ka pirms terorakta pieļautas «rupjas kļūdas» no drošības spēku puses, teikts ceturtdien prezentētajā ziņojumā.

Izmeklēšanā secināts, ka varasiestādes palaidušas garām vairākas iespējas aizturēt un deportēt uzbrucēju tunisieti Anisu Amri, kurš nolaupīja kravas automašīnu un ar to 19.decembrī ietriecās pūlī Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā, nogalinot 12 cilvēkus. Viņu pašu Milānā 23.decembrī nošāva Itālijas policija.

24 gadus vecais Amri, kurš iepriekš bija ieslodzīts Itālijā, bija sazinājies ar radikālajiem islāmistiem un tirgoja narkotikas Berlīnē. Taču viņam izdevās izvairīties no aizturēšana, mainot dzīvesvietas Vācijā un izmantojot dažādas identitātes.

«Tika pieļautas rupjas kļūdas, kurām nekad nevajadzēja notikt,» paziņoja bijušais prokurors Bruno Josts, prezentējot 72 lappušu biezo ziņojumu par izmeklēšanas rezultātiem.

Berlīnes policija, kas bija brīdināta par Amri kā potenciāli vardarbīgu islāmistu, novēroja viņu tikai darbadienās, bet ne brīvdienās vai svētku dienās. Turklāt novērošana ilga tikai pāris nedēļas, pēc tam tā tika pārtraukta, nospriežot, ka Amri ir tikai sīks narkotiku dīleris, teikts ziņojumā.

Lai gan Berlīnes policija varēja aizturēt Amri par narkotiku tirdzniecību, viņam izdevās izsprukt. Tas lielā mērā bija iespējams sliktās komunikācijas dēļ starp policiju un prokuratūru.

Un pēc uzbrukuma policija pielaboja savus ierakstus, lai mēģinātu noslēpt pieļautos trūkumus, secināts ziņojumā.

Sešus mēnešus pirms uzbrukuma Amri tika aizturēts Frīdrihshāfenē ar divām viltotām Itālijas pasēm. Tomēr viņš tika aizturēts tikai uz divām dienām, lai gan varasiestādes varēja «izņemt viņu no apgrozības uz trīs vai četriem mēnešiem», norādīja Josts.

23 komentāri:

Lepojos būt homofobs
43 0
Lepojos būt homofobs
ak protams... runa ir par 'kļūdām' nevis apzinātu acu pievēršanu uz muhamedāņu slepkavu invāziju un apzinātu tās atbalstīšanu Eiropā!
Un kā allaž.. vainīgi taču ir Eiropas aborigēni nevis muhamedāņu deģenerāti - slepkavas!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
33 0
Anonīms Parādīt diskusiju
Gestapo nebūtu kļūdījies ..
Atbildēt Ziņot!
Pie vāciešiem norma
23 0
Pie vāciešiem norma Parādīt diskusiju
Kad kāda tauta degradētas, tai iestājas kājmināmā domāšana ar saprāta bremzēm!
Atbildēt Ziņot!
Ludis
19 0
Ludis » Viesis Parādīt diskusiju
Otrā problēma-nav GESTAPO!
Atbildēt Ziņot!
Aha
34 2
Aha
Āksti. Potenciāli vardarbīgi islamistu viņi augstākais ko spēj - tas ir Novērot Darba Dienās.

Lūk ko nozīmē, ka kādas tautas labāko daļu izkauj, bet atlikušajiem gadu desmitus skalo smadzenes.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: