Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija: Dabas stihijas ietekme būs jūtama vairākus gadus

LETA

Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija: Dabas stihijas ietekme būs jūtama vairākus gadus

Foto: Kaspars Nordens/LETA

Dabas stihija Latgalē un daļā Vidzemes radījusi apstākļus, kas apgrūtinās lauksaimnieku spēju pildīt uzņemtās saistības un tās ietekme būs jūtama vairākus gadus, sacīja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis.

«Situācija Latgalē un daļā Vidzemes ir kritiska - pēc lietavām lielai daļai lauksaimnieku nebūs iespējams novākt ražu, sagatavot kvalitatīvu lopbarību, kā rezultātā būs grūti izpildīt uzņemtās saistības gan pret Lauku atbalsta dienestu, gan pret kredītiestādēm un pircējiem. Esošā situācija būtiski ietekmēs saimniecības attīstību vairākus gadus uz priekšu,» uzsvēra Norkārklis.

Viņš sacīja, ka mazākais, ko Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests varētu darīt šajā kritiskajā situācijā, ir nesodīt lauksaimniekus par normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, piemēram, zālāju nopļaušanas termiņu, minimālajiem ieņēmumiem no hektāra un citiem.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija dibināta 1995.gadā un ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji.

Kā ziņots, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka vakar vakarā beigušās ārkārtējās lietavas Latgalē un nokrišņu daudzums Rēzeknes novērojumu stacijā 32 stundās sasniedzis 159 milimetrus jeb 229% no augusta normas.

Nepieredzēti stipri lijis gan Rēzeknes apkaimē, gan plašākā teritorijā Latgalē. Mazāk spēcīgas lietavas skāra arī Sēliju un Vidzemes austrumu daļu.

Nokrišņu daudzums Rēzeknes pusē sasniedzis gandrīz ceturto daļu no visa gada normas. Tik intensīvas lietavas šeit piedzīvotas pirmo reizi meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Ziņas par nozīmīgiem plūdu postījumiem saņemtas no daudziem novadiem Latgalē, kā arī no Alūksnes novada.

40 komentāri:

JUSTUS
63 3
JUSTUS
Mums nav tā pilnībā iegājies, ka viss, ko iespējams, vajag apdrošināt. Tā nav tikai mūsu cilvēku vaina, arī rocība pašvaka, bet vislielākā nelaime, ka apdrošinātāji darīs visu iespējamo, la mūs apčakarētu un mūsu tiesu sistēma nav tautas pusē. Diemžēl. Un Dūklavs uz turieni brauc vairāk izklaides vadīts. Jēgas nebūs.
Atbildēt Ziņot!
Jānis
105 12
Jānis » Xd Parādīt diskusiju
Tu kretīn runā tā itkā visi būtu liele lauksaimnieki ar 1000 ha.. Latgalē ir lielākais maza un vidēja lieluma saimniecību īpatsvars, kuras pārvalda ģimenes nevis sia utt. Ja lielie visticamāk kautkā izgrozīsies, tad pārējiem šīs stihijas var nozīmēt saimniecības bankrotus. Tā ka aiztaisi žaunas un paturi savu neizdevušās dzīves un skaudības sāpi, kuru pārvērti verbālas caurejas formā, pie sevis.
Atbildēt Ziņot!
Lauksaimnieks
38 3
Lauksaimnieks Parādīt diskusiju
Viens otrs vēl nevienu rulli siena gandrīz nav uztinis, jo Latgale visu laiku lija un nevarēja sienu izžāvēt. Tikai daudzmaz skābsiens satīts ir ruļlos. Arī graudaugus varēja apsēt tikai maijā. Ja te būs vēl kaut kādas sankcijas, tad es nezinu!!!
Atbildēt Ziņot!
ha
30 3
ha » mirstīgais Parādīt diskusiju
ko novākt?? zaļus graudus :D:D
piejūras klimats Kurzemē un zemgalē ļauj pusotru mēnesi ātrāk iesēt un pusotru mēnesi ātrāk novākt.. šopavasar Latgalē vēl pali biku aizkavēja sēju....
Atbildēt Ziņot!
zelta miljards
5 0
zelta miljards » Xd Parādīt diskusiju
Gudrīti ..RaiMac ,,pastāsti kā iesēt to ziemas rapsi un ja arī ir iesēts ,pēc plūdiem ,kur tas rapsis palika !Un kad ir pēdējais termiņš rapša sējai .Latgalē 15 -20 augusts .Kā būs ar Zkviešu sēju .Zeme kad būs arama ! Tā kā Latgalē ,nākošā gadā var cerēt uz vasarājiem .Zieminiki ,šogad ir beigušies !
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Notikumi» raksti: