Bolts karjeru noslēdz ar traumu pasaules čempionāta 4x100 metru stafetē

LETA

Useins Bolts

Useins Bolts

AFP/LETA

Slavenais jamaikiešu sprinteris Useins Bolts sestdien savā karjeras pēdējā startā nespēja finišēt pasaules čempionāta vieglatlētikā 4x100 metru stafetes skrējienā, kurā uzvaru guva Lielbritānijas komanda.

Bolts sestdien lika punktu savai spožajai karjerai un Jamaikas izlases rindās piedalījās stafetē, veicot ceturto etapu, tomēr fināla skrējiena laikā nokrita un nespēja finišēt. Pēc tam gan viņš stadionu atstāja pats uz savām kājām.

Līdz ar to Bolts karjeru noslēdza ar 14 pasaules čempionātu medaļām.

Aizvadītajās sacensībās Lielbritānija, kura sastāvā bija Čijindu Uja, Edams Džemili, Denjels Talbots un Natanjels Mičels-Bleiks, finišēja pēc 37,47 sekundēm

Piecas sekundes simtdaļas atpalika ASV komanda, kuras sastāvā bija arī dubultuzvaru 100 metru individuālajā distancē guvušie Džastins Getlins un Kristians Kolemens.

Savukārt bronzu ar rezultātu 38,04 sekundes izcīnīja Japāna.

Viens no visu laiku izcilākajiem vieglatlētiem Bolts 2012.gadā šajā Londonas stadionā izcīnīja trīs olimpiskās zelta medaļas - 100 un 200 metros, kā arī 4x100 metru stafetē -, tobrīd atkārtojot 2008.gada Pekinas Olimpiādē sasniegto, ko vēl reizi iespēja pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Tiesa, vienu Pekinā izcīnīto zelta godalgu Boltam nācās atdot, jo viņa komandas biedrs 4x100 metru stafetē tika pieķerts aizliegto vielu lietošanā.

Tāpat jamaikietim ir iespaidīgs medaļu krājums pasaules čempionātos, kur 100 metros viņam ir trīs zelta medaļas, bet 200 metros un 4x100 metru stafetē pat pa četrām augstākā kaluma godalgām. Vienīgais no iepriekšējiem četriem čempionātiem, kurā viņš netika pie pilna medaļu komplekta, bija 2011.gadā Tegu, kur Bolts 100 metru finālā tika diskvalificēts par pāragru startu.

Savukārt 2007.gadā Osakā viņš tika pie divām sudraba medaļām 200 metru sprintā un 4x100 metru stafetē, bet vienīgā bronza ir šajās meistarsacīkstēs iegūtā medaļa 100 metru sprintā.

56 komentāri:

Siemens A35
96 9
Siemens A35 Parādīt diskusiju
Prieks ka baltās sievietes dažās skriešanas disciplīnās ielika melnajām, cerība vēl pastāv.
Atbildēt Ziņot!
saprāta uzvara
15 1
saprāta uzvara » Attā, attā Bolt! Parādīt diskusiju
Šis bija grandiozs pasaules čempionāts,jo vairākās sprinta distancēs fantastiskas uzvaras guva īstie eiropieši-skaisti,gaiši un inteliģenti cilvēki,kuri panākumus guva pateicoties mērķtiecībai,prātam un disciplīnai,nevis zem dažādiem karogiem startējoši afrikāņi ar iedzimtām fiziskām priekšrocībām...
Atbildēt Ziņot!
Amadejs
28 9
Amadejs » Siemens A35 Parādīt diskusiju
Tieši tas bija šī pasaules čempionāta lielākais prieks..bet netikai sievietes, arī vīrieši dažās disciplīnās!
Atbildēt Ziņot!
ize
9 1
ize
man tomēr domāt, ka ja nebūtu kāju savilcis krampis vai kas nu tur notika, viņš tomēr jamaiku būtu izvilcis līdz kādai medaļai. žēl.
Atbildēt Ziņot!
SSS
43 17
SSS » Siemens A35 Parādīt diskusiju
Piekrītu.
Bet nigers nepratās laikus un skaisti aiziet.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Vieglatlētika» raksti: