Brazīliešu zinātnieki atklājuši pārsteidzošu faktu par matiem

«Apollo»

Brazīliešu zinātnieki atklājuši pārsteidzošu faktu par matiem

Foto: nodigio, CC BY-NC-ND 2.0

Brazīlijas zinātnieki atklājuši pārsteidzošu saistību starp cilvēka matu augšanas ātrumu un badošanos, proti - mati aug ievērojami ātrāk, ja cilvēks badojas.

Jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Cell Reports», vēstīts, ka pētnieki, lai nonāktu pie augstākminētā atklājuma, novērojuši divas laboratorijas peļu grupas. Vienai peļu grupai tikai ievērojami ierobežots barības daudzums, savukārt otrai grupai barības daudzums tika saglabāts normālā līmenī. Pusgada laikā tām pelēm, kuras patērēja 60% no ierastās pārtikas devas, svars samazinājās divas reizes, turklāt to kažoks kļuva ievērojami biezāks un garāks, kā arī palielinājās kopējais asinsvadu garums ādā.

Eksperti lēš, ka šādas ievērojamas izmaiņas peļu organismā notika tāpēc, lai pielāgotos jaunajiem dzīves apstākļiem, kad sāk trūkt barības. Saņemot mazāku daudzumu barības, grauzēji sāk tērēt mazāk enerģijas, lai nodrošinātu siltumu ķermenī, kas rezultātā noved pie kažoka apjoma un matiņu garuma pieaugšanas.

Brazīlijas pētnieki ir pārliecināti, ka tāds pats process norisinās arī cilvēka organismā, kad tas ir nonācis bada priekšā.

Foto: Maria Fernanda Forni

34 komentāri:

Anonīms
91 5
Anonīms Parādīt diskusiju
Tad jau visiem Būhenvaldes ieslodzītajiem vajdzēja būt super bieziem matiem. Bet diez vai tā bija, pēc tām šausmīgajām bildēm spriežot. Anorektiķēm izkrīt mati, skropstas, uzacis. Cilvēkiem, kuri intensīvi novājē, mati kļūst trausli un nespodri. Tie brazīļi būs kaut ko saputrojuši.
Atbildēt Ziņot!
vārds
23 2
vārds
no stresa ''mati ceļas stāvus'' !
Atbildēt Ziņot!
Aiks Lanstrops
46 9
Aiks Lanstrops
Suim ka nav ko darīt viņš olas laiza a brazīlieši pelēm matus audzē .
Atbildēt Ziņot!
Verdikts
21 3
Verdikts
Pārvēršas par mērkaķi. Arī pārnestā nozīmē. Lēkā no vienas partijas uz otru (arī balsojot), nesaprotot to, ka valdībai...valdībai jābūt bezpartejiskai.
Atbildēt Ziņot!
Ak vai
34 8
Ak vai Parādīt diskusiju
Šādi zinātnieki ir gluži vienkārši sadisti. Nekādas jēgas nav no viņu eksperimentiem, jo dzīvnieki, kurus viņi spīdzina it kā pētījumu vārdā, reaģē citādi kā cilvēki. Nu ok, ja ilgstoši nedod ēst, nomirst visi . Bet vai tas attaisno ņirgāšanos par dzīvniekiem, kaut vai tās būtu peles.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: