Celtnieki zem Hamburgas uzgājuši milzīgu betona kāškrustu

«Apollo»

Celtnieki zem Hamburgas uzgājuši milzīgu betona kāškrustu

Strādnieki Vācijas pilsētā Hamburgā nejauši atraduši zemē apraktu milzīgu betona svastiku jeb kāškrustu, kas, iespējams, reiz kalpojis par pamatni kādai nacistu statujai, vēsta izdevums «Bild».

Pēc betona svastikas atrašanas, varas iestādes pavēlēja to aizvākt prom, tomēr visiem par pārsteigumu izrādījās, ka tas nav iespējams pat ar ekskavatoru. Tas, visticamāk, ir tāpēc, ka viens no pasaulē pazīstamākajiem un nīstākajiem simboliem ir veidots no betona un aizņem 14 kvadrātmetrus lielu teritoriju.

AP/Scanpix

Svastiku strādnieki uzgāja, kad 17. novembrī veica sagatavošanas darbus pilsētas stadiona rekonstrukcijai. Lai arī svastika atradās tikai 30 centimetrus zem zemes, tomēr gadu desmitiem nevienam nebija ne jausmas, ka tā tur atrodas.

Vēl nav īsti noskaidrots, kad svastika ir izgatavota vai kāpēc tā tur atradās, tomēr stadiona sporta kluba pārstāvis Joahims Širmers (Joachim Schirmer) apgalvo, ka tā visticamāk kalpojusi par pamatni kādai nacistu statujai.

Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem svastiku aizvākt vienā gabalā, strādnieki nolēmuši to sadalīt ar pneimatiskajiem āmuriem.

96 komentāri:

2xedr
96 0
2xedr » euro Parādīt diskusiju
Tas tikai tapēc , ka eiropa ir aizmirsusi savas saknes :(
Atbildēt Ziņot!
Lepojos būt homofobs
393 19
Lepojos būt homofobs Parādīt diskusiju
Jāpasauc tos vācu strādniekus ar pneimatiskajiem āmuriem arī uz Pārdaugavu nacistu sabiedroto noziedznieku betona atkritumu aizvākt
Atbildēt Ziņot!
protams
153 6
protams Parādīt diskusiju
Tāpēc visus šos gadus Hamburga ir plaukusi un attīstījusies. Murķele jau izraks un salauzīs.
Atbildēt Ziņot!
euro
223 15
euro Parādīt diskusiju
kapec nīstākajiem simboliem ?? Tas ir sens simbols, ko sieri velas atņemt eiropai , ka speka simbolu. es komunistu zvaigzni neciešu daudz vairāk, bet to ka nenovāc no rīgas, tā nenovac, jo latvieši ir glumi pakalpini
Atbildēt Ziņot!
ZVERb
30 0
ZVERb
līkdeguņiem trieka
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vēstures baltie plankumi» raksti: