Citskovskis: valsts pārvaldē paliks tikai spējīgākie un motivētākie darbinieki

LETA

Citskovskis: valsts pārvaldē paliks tikai spējīgākie un motivētākie darbinieki

PantherMedia/ScanPix

Pēc valsts pārvaldes reformas darbu turpinās spējīgākie un motivētākie darbinieki, šodien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem atzina Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Viņš uzsvēra, ka valsts pārvaldes reformas uzdevums nav atlaist darbiniekus vai likvidēt mazās iestādes, bet gan nodrošināt efektīvāku valsts pārvaldi.

Šajā pašā laikā, komentējot reformu plānā ietverto aktivitāti - samazināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu par 6% jeb 3500, Citskovskis atzina, ka reformas mērķis ir panākt, lai valsts pārvaldē paliek strādāt spējīgākie un motivētākie.

Lai gan patlaban nav zināms darbinieku atlaišanas mehānisms, Valsts kancelejas direktors uzskata, ka viena no metodēm, ko vairākas iestādes jau pielieto, ir saudzīgā atbrīvošanas politika. Piemēram, kādam valsts pārvaldes darbiniekam aizejot pensijā vai mainot darba vietu, iestāde izvērtē, vai ir iespējams pārkārtot procesus un nepieņemt amatā jaunu cilvēku.

Citskovskis arī neizslēdz darbinieku piespiedu atlaišanu, bet Valsts kanceleja kopā ar ministrijām vēl meklēs risinājums, kā labāk veikt valsts pārvaldes reformu un darbinieku skaita samazināšanu.

Jau ziņots, ka valsts pārvaldes nodarbināto skaits līdz 2020.gadam ik gadus tiks samazināts par 2%, paredz šodien Ministru kabinetā atbalstītais valsts pārvaldes reformu plāns.

Ministri šodien vienojās, ka ministrijas sadarbībā ar Valsts kanceleju sagatavos izvērtējumu par resorā nodarbināto skaita samazinājumu par 6% un līdz 2018.gada 1.martam iesniegs to Valsts kancelejā, kura apkopos informāciju un rezultātus līdz 2018.gada jūnijam iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā.

Tāpat ministri vienojās, ka atlaižamo amata vietu statistikā varēs iekļaut arī tās amata vietas, kas tika likvidētas iepriekšējos divos gados.

Valsts kancelejā norādīja, ka reformas mērķis ir nodrošināt nodarbināto skaita samazināšanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs, uz kurām Ministru kabinetam ir tieša ietekme, par aptuveni 6 % jeb 3000 amata slodzēm triju gadu laikā.

123 komentāri:

Vaira
47 0
Vaira
Tießi otràdi ,paliks lielakie laizitāji un kretini !
Atbildēt Ziņot!
Antuns no Viljaniem
113 6
Antuns no Viljaniem Parādīt diskusiju
Vot atstas tikai savejos lai citi nemaisas pa kajam
Atbildēt Ziņot!
...
65 3
...
t.i. paliks tie kas būs gana spējīgi un motivēti nogrūst citus barokļus no siles?
Atbildēt Ziņot!
adolfs
37 1
adolfs
tuvaka laika neviens darbinieks nedomas par valsts parvaldi bet par to ka saglabat kreslu un ka pagrust kolegi zem tanku.
Atbildēt Ziņot!
sķelme
44 2
sķelme Parādīt diskusiju
Korupcijas shēmas pamats ir uzticīgi un motivēti apakšnieki, kuri uztur augšas. Tālāk spriežat paši, kas nemācēs riktēties, tas aizies. Lūk arī efektīvākas shēmas tālāk, un štelles turpinās.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Latvijā» raksti: