Dāvis Bertāns: Čempionātu diemžēl atcerēšos ar zaudējumu Slovēnijai Video Attēlu galerija

LETA

Dāvis Bertāns: Čempionātu diemžēl atcerēšos ar zaudējumu Slovēnijai 21 attēls

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase zaudējumu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā pret Slovēniju otrdien piedzīvoja sliktās aizsardzības dēļ pirmajā un trešajā ceturtdaļā, pēc mača norādīja Dāvis Bertāns.

Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 97:103 (23:34, 32:17, 11:25, 31:27) zaudēja Slovēnijai, tādējādi latviešiem neizdevās pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas sasniegt Vecā kontinenta meistarsacīkšu pusfinālu.

«Galvenais zaudējuma iemesls ir aizsardzība pirmajā un trešajā ceturtdaļā - slovēņi tobrīd veica izrāvienus. Pirmajā ceturtdaļā viņi iemeta 34 punktus, bet trešajā izrāvās vadībā,» sacīja Bertāns. «Dzīties pakaļ visu spēli nav viegli, tas atņem daudz enerģijas. Tik un tā izvirzījāmies vadībā, bet dažas situācijas izšķīra spēles likteni.»

«Par spēli ir vilšanās, Zinot to, ka spēlējām labi visu čempionātu. Ja būtu nospēlējuši aizsardzībā tāpat kā visus trīs iepriekšējos mačus, būtu šo spēli uzvarējuši,» uzskata basketbolists.

 

Arī mačā pret Slovēniju lielu uzmanību izpelnījās tiesneši, kuri bieži pieņēma strīdīgus lēmumus.

«Nav jēgas komentēt tiesnešu darbu, jo tas šajā čempionātā ir darīts diezgan daudz. Domāju, tiesnešiem daudzo svilpju dēļ šis ir grūtāks čempionāts nekā citiem. Šajā turnīrā nav ULEB Eirolīgas tiesnešu, kuriem ir liela augstāko līmeņa maču pieredze. Protams, tiesnešiem ir grūti, ko arī spēles laikā mēģini saprast. Viņi neko nedara speciāli,» sacīja Bertāns.

«Domāju, ka savas provokācijas slovēņiem tikai sarežģīja spēli, turklāt viņi dabūja sev arī pāris tehniskās piezīmes. Arī tiesnešiem nepatīk tēlošanas,» norādīja spēlētājs. «Šo čempionātu diemžēl atcerēšos ar zaudējumu Slovēnijai.»

Slovēnija pusfinālā ar Spāniju tiksies ceturtdien plkst.21.30. Trešdien par vietu pusfinālā mērosies Grieķija un Krievija, kā arī Itālija un Serbija.

Savukārt svētdien Eiropas čempionāts noslēgsies ar cīņām par medaļām.

  22 komentāri:

  āgenskalniete
  29 3
  āgenskalniete Parādīt diskusiju
  Ir jau labi! Tik daudz prieka, tik daudz gaišu brīžu. 5 uzvaras pēc kārtas, vai mēs vispār tam ticējām? Nācionālā Slovēnijas izlase tik pārliecināta par sevi, bet atkal nevarēja iztikt bez nat.afroamerikāņa. Viņa smīnošo, izaicinošo purnu, nekad neaizmirsīšu. Nekad neesmu fanojusi par Spāniju, bet šoreiz sapņošu par to, lai spāņi sadauza slovēņus lupatu lēveros. Jā, mūsu puikas himnas laikā jau izskatījās saguruši, pat himnu dziedot nedzirdēja viņu balsis, tāda sajūta, ka nebija tāda pacēluma, ļoti respektēja slovēņus, diezgan nedroši spēlēja, bet saņēmās, un gandrīz jau bija. Drusku pietrūka. Paldies puišiem par emocijām, !čempionāts bija lielisks. Gaidīsim kvalifikācijas spēles, Rīgā, atkal varēsim fanot.Un, ja kāds grib nolikt mūsu izlasi, tad atcerieties, ka mūsu puiši neviens neatsacījās spēlēt izlasē, kamēr daudzi hokejisti izdomā iemeslus, lai nebūtu jāspēlē, kā Bārtulis, vai Karsums. Jā, klubos viņiem spēka ir skriet, bet, kā tuvojas PČ, tā traumas. Paldies, Porziņģīt, paldies, brāļi Bertāni, Timma Jāni un visi pārējie!
  Atbildēt Ziņot!
  ciklon B
  14 1
  ciklon B » āgenskalniete Parādīt diskusiju
  pareizi jau ir , tas nav godigi ka kautkadi niigeri spele zem slovenijas krekla, sitos naturalizetos mudilas vispar uz cempionatiem nevejedzetu laist un netikai basitii bet vispar sporta.
  Atbildēt Ziņot!
  Jākrāj pieredze
  23 9
  Jākrāj pieredze Parādīt diskusiju
  Būsim godīgi, mūsu izlase sasniedza gandrīz maksimumu, jo pret spāņiem mums tāpat nebūtu izredžu. Slovēņi bija pārāk veikli, bet mūsējiem pietrūka enerģija, iespējams dēļ vīrusa, iespējams vaina ir arī galvās - neesam bijuši šādā situācijā, kad ir iespējas tikt 1/2 finālā.
  Atbildēt Ziņot!
  Anonīms
  14 5
  Anonīms » āgenskalniete Parādīt diskusiju
  Вот опять начинается подвывания:"Мы молодцы,мы играли без негров,5 побед подряд,кто бы мог подумать и поверить..."!!!БРЕД И ПСИХОЛОГИЯ ЛУЗЕРОВ!!!Вот с таким подходом,как у agenskalniete и других Латвия до сих пор ничего не выиграла ни в одном игровом виде спорта!!!Именно КОМАНДНОГО ДУХА И ЛИДЕРА на концовки у латышей нет!!!Был ли шанс победить????БЫЛ!!!Для этого не надо было тянуть одеяло на себя,как Бертанс и Порзи,а сыграть КОМАНДНО при счёте -1 за полторы минуты до конца,когда атака была у латышей!!!Не злитесь,но психология латыша такая:"Или мы победим ,но Я ГЕРОЙ,или пойдём ко дну без моего участия!!!!МЕНЯЙТЕ ПСИХОЛОГИЮ ,ИНАЧЕ ВСЮ ЖИЗНЬ БУДЕТЕ В ТЕНИ !!!
  Visiem jauku dienu!!!
  Atbildēt Ziņot!
  Lācis
  4 0
  Lācis » āgenskalniete Parādīt diskusiju
  ded!!
  Kristapam un Bertānam pārmest komandas spēles izjaukšanu nevajag, drīzāk ka truka ticības saviem spēkiem, sākās nervozēšana, un Kristaps sāka ņemt spēli uz sevi, bet Kristapas nav iedomīgs egoists, ne Bertāns. Nervozēšana noveda pie sasteigtiem uzbrukumiem, steigai nav precizitātes, un ja nekrīt tad variantu nav.......
  Atbildēt Ziņot!

  Only registered foreign users can post.

  Citi kanāla «EuroBasket 2017» raksti: