Eksperts: Nodokļu reformai var būt pilnīgi pretējs efekts plānotajam

LETA

Eksperts: Nodokļu reformai var būt pilnīgi pretējs efekts plānotajam

Foto: Lita Krone/LETA

Viens no nodokļu reformas galvenajiem mērķiem bija samazināt sociālo nevienlīdzību, taču provizoriskie aprēķini liecina, ka efekts var būt pretējs - sociālā nevienlīdzība tikai palielināsies, intervijā aģentūrai LETA teica finanšu un juridisko jautājumu konsultants, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas valdes loceklis Ainis Dābols.

Nav konkrētas atbildes, kāds būs sociāli ekonomiskais efekts no jauno nodokļu likmju ieviešanas, paskaidro eksperts. Pēc viņa domām, atbilžu ir tik, cik ir makroekonomiskās prognozēšanas algoritmu.

«Nesen kādā televīzijas raidījumā redzēju tā autoru aplēses, no kurām izrietēja, ka vismazāk apmaksātā nodokļu maksātāju daļa saņems tikai 20 eiro gadā vairāk nekā tagad. Taču teikšu, ka esmu redzējis daudzus šādus aprēķinus, un šie skaitļi atšķiras no 20 eiro gadā līdz 50 eiro mēnesī. Mēs tagad varam skaidri saprast tikai to, ka naudas plūsma no uzņēmuma nodokļu dienesta virzienā palielinās,» sacīja Dābols.

Makroekonomiskās prognozes tiek veiktas pēc kāda konkrēta modeļa, un rezultāti ir atkarīgi no ievadītajiem datiem, viņš skaidroja.

«Par to, kādus datus tur ievadīt, arī var ne mazumu strīdēties. Iedzīvotāju skaits, uzņēmēju skaits, kopējais samaksāto nodokļu apmērs, nodokļu likmes un tā tālāk. Tāpēc arī visiem, kas skaita, iznāk dažādi skaitļi. Kaut kur tur, visos šajos aprēķinos, ir patiesības grauds, tomēr neskaidrību pagaidām ir vairāk,» norādīja eksperts.

Pēc viņa domām, nodokļu reformai var būt pretējs efekts, un sociālā nevienlīdzība tikai palielināsies.

250 komentāri:

Aiks Lanstrops
207 11
Aiks Lanstrops Parādīt diskusiju
Ja ir kaut mazāka iespēja ka noies greizi tad Latvījā tas tiešām tā būs pateicoties valdībā esošajiem izsaimniekotājiem .
Atbildēt Ziņot!
Aija
148 10
Aija Parādīt diskusiju
Tāds arī bija mērķis
Atbildēt Ziņot!
lauķis
162 15
lauķis Parādīt diskusiju
Būs jau arī , ražošanas ta nav , un viss pārējais plānveidīgi tiek iznīcināts.
Atbildēt Ziņot!
pensionārs
117 11
pensionārs Parādīt diskusiju
valstī saimnieko viendienīši!Līdz 1000 eiro nekādu nodokļu!Droši varēs atlaist pusi vida!
Atbildēt Ziņot!
superGebelss
139 21
superGebelss Parādīt diskusiju
2020.gads tuvojas,Airopas fondu nauda kirdik,bet valdošajiem taču gribas dzīvot trekni,tāpēc pastalām uzkarina uz ausīm,makaronus,nodokļu reformas veidā
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Ekonomika» raksti: