Elektroenerģiju var iegūt arī dobē Video

Apollo

Pasaulē ir vairāki elektroenerģijas iegūšanas veidi, taču bieži vien tie rada pamatīgu kaitējumu apkārtējai videi. Astanas EXPO izstādē ir prezentēts jauns un ekoloģiski tīrs elektroenerģijas iegūšanas veids – no parastiem telpaugiem un pupām.

Alternatīvās elektroenerģijas kompānija BIOO ir izstrādājusi īpašus biopaneļus, kuros var audzēt dažādus augus. Lai no augiem iegūtu elektroenerģiju ir nepieciešams ūdens, augsne un, protams, paši augi. Enerģija tiek iegūta no augsnē esošajām baktērijām, kuras patērē augu izdalītās organiskās vielas. Procesa rezultātā rodas elektroni, kuri rada elektrisko strāvu.

Piedevām kompānijas BIOO panelī izvietotie elektrodi no augu saknēm savāc elektronus un izdala ūdeņradi, kas reaģē ar gaisā esošo skābekli, kā rezultātā rodas ūdens. Respektīvi, panelī esošie augi paši spēj sevi nodrošināt ar nepieciešamo ūdeni. Nākotnē paredzams, ka ar šīs tehnoloģijas palīdzību varētu apzaļumot tuksnešus.

Savukārt citā kompānijas panelī tiek audzētas pupas, kuras līdzīgi kā iepriekšējie augi arī ražo elektroenerģiju un darbina dažādu krāsu LED diodes. Konkrētā tehnoloģija jau tiek veiksmīgi izmantota vairākās Eiropas valstīs. Vienā no Amsterdamas priekšpilsētas parkiem šādi augu paneļi izgaismo parka teritoriju nakts laikā.

11 komentāri:

OCTA
29 2
OCTA » aha Parādīt diskusiju
Labs bizness ir tas, kur ir uzspiests obligāts maksājums.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
13 3
Anonīms
Lietderības koeficients 0,00000000000000...1
Atbildēt Ziņot!
Gkhhh
9 2
Gkhhh » aha Parādīt diskusiju
Cik dabas resursu ir patērēts un piesārņots, lai tos uzražotu?
Atbildēt Ziņot!
Viktors Krickis
3 0
Viktors Krickis
"Procesa rezultātā rodas elektroni", par šādu atklājumu vajadzētu dot Nobeļa prēmiju.
Atbildēt Ziņot!
.....
2 0
..... Parādīt diskusiju
Ir izgudroti dažādi veidi kā it kā lētāk iegūt enerģiju, tikai kāpēc sastāvdaļas ir tik ļooooti dārgas(it īpaši Latvijā), ka neatmaksājas tās iegādāties? Parēķinot sanāk, ka tikai pēc 15-20 gadiem atmaksāsies sākumiegāde, bet pa to laiku jau sen vairākreiz būs jāmaina detaļas. Nu labi, visiem zināma mūsu ierēdņu (visu līmeņu) alkatība no ES projektiem noslaukt cik vien var par neko nedarīšanu, reālajam darītājam/ ražotājam atstājot pēc iespējas mazāk. Bet arī pārpārdevēji uzliek milzīgu uzcenojumu, nevis cenšas pelnīt no apgrozījuma.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Astana EXPO 2017» raksti: