Encefalīts konstatēts 81 pārbaudītajai ērcei

LETA

Encefalīts konstatēts 81 pārbaudītajai ērcei

Foto: AFP/Scanpix

Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra «Latvijas Infektoloģijas centrs» laboratorijā līdz 16.jūlijam ērču encefalīts konstatēts 81 ērcei jeb 3,19% pārbaudīto ērču, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāvis Mārtiņš Vilcāns.

Laboratorijā līdz šim izmeklētas 2536 ērces. No visām pārbaudītajām ērcēm 770 ērces pēc pacientu lūguma noņemtas stacionāra uzņemšanas nodaļā.

No stacionāra līdz šim izrakstīti deviņi pacienti, kuriem bijis ērču encefalīts, un 17 pacienti, kuriem bijusi Laimas borelioze. Ar diagnozi ērlihioze izrakstīti četri pacienti, kas ir par diviem pacientiem vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

Jau ziņots, ka pirmā ērce pārbaudei Latvijas Infektoloģijas centrā šogad tika atnesta 18.februārī, nākamā - 8.martā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk - saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistika.

SPKC epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt - bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.

22 komentāri:

Aicinājums
20 3
Aicinājums Parādīt diskusiju
Cilvēki, potējiet savas ērces pret encefalītu!
Atbildēt Ziņot!
Edgars Tinkus
22 4
Edgars Tinkus Parādīt diskusiju
Man patik sitas variants, statistiku taisu no tienm datiem ko cilveki pasi piegada. Pats galvenais ka kamer nesamaksasi 16 euro un neatnesisi ceku par veikto apmaksu neviens tavu zverinu neparbaudis. Pasi skrien uz mezu, un tere nenormalos tuksotosus lai sakertu erces, a seit cilveki pasi nes, un vel plest tadu naudu no ta jau nabagas tautas. Un ja kadam piesuksies 10 erces? Puse no minimalas menesalgas jaatdod LIC, lai parbauditu sis erces.
Atbildēt Ziņot!
V.
6 0
V.
virsrakstā gandrīz pilnīgi beznozīmīga informācija - ja pārbaudīja 81 ērci un 81 konstatēts būtu 100% ērcēm, pret pārbaudītām teiksim 10000 ērcēm un 81 konstatēts, nesanāktu pat 1 procents
Atbildēt Ziņot!
kasis kasis
10 3
kasis kasis Parādīt diskusiju
Šodien pēc nakts maiņas arī ieskrēju mežā galvu izvedināt.Salasīju pus grozu ar gailenēm,bet atnākot mājās secināju,ka divi mošķi jau piesūkušies.Šogad jau kopā septiņas izrāvu un vis kārtībā kaut pret encefalītu neesmu potēts.Katru gadu ap desmit izvelku.vienkārši mežā ļoti patīk,Bet var viņas trāpīta,arī piemājas dārziņā un citur.
Atbildēt Ziņot!
Viesis
9 3
Viesis
Pūkaino barbiju Rozentāli ar pārbaudija?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: