EP deputāti konceptuāli atbalstījuši jaunu klimata pārmaiņa mazināšanas plānu

LETA

EP deputāti konceptuāli atbalstījuši jaunu klimata pārmaiņa mazināšanas plānu

Foto: Reuters/Scanpix

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien konceptuāli atbalstījuši jaunu plānu, kas paredz mazināt klimata pārmaiņas, palielinot mežu spēju absorbēt ogļskābo gāzi (CO2), aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Likumdošanas priekšlikums nosaka, ka Eiropas Savienības (ES) valstīm jāizlīdzina mežsaimniecības, aramzemes un ganību apsaimniekošanas radītie CO2 izmeši, veicinot to absorbēšanu. CO2 jeb ogļskābo gāzi absorbē, piemēram, meži.

Deputāti arī uzskata, ka dalībvalstīm, ka saskaņā ar ES ilgtermiņa mērķiem un Parīzes klimata vienošanos būtu jānodrošina lielāka CO2 uzņemšanas jauda, lai 2030.gadā tā pārsniegtu izmešu apjomu.

Saskaņā ar jauno plānu ES dalībvalstis turpmāk katru gadu ziņos par savu CO2 izmešu apjomu, tiecoties uz mērķi divos piecu gadu periodos - no 2021. līdz 2025.gadam un no 2026. līdz 2030.gadam - izlīdzināt izmešu un absorbētās CO2 apjomu. Nesasniedzot mērķi, attiecīgais iztrūkums tiktu kompensēts ar pieļaujamo izmešu samazinājumu saskaņā ar «Kopīgo centienu regulu».

Znotiņa-Znota skaidroja, ka katras ES dalībvalsts sasniedzamais mērķis tiks noteikts, izmantojot «meža references līmeni», jeb aplēstās gada vidējās neto emisijas vai piesaistījumus apsaimniekotajā meža zemē.

Ziņojums tika pieņemts ar 532 balsīm pret 144, 20 deputātiem atturoties. Tagad likumprojekts atgriezīsies Vides komitejā (ENVI), lai EP un ES Padome varēs uzsākt sarunas, tiklīdz ministri jeb Padome būs apstiprinājusi savu pozīciju.

23 komentāri:

Lepojos būt homofobs
11 3
Lepojos būt homofobs
Skumji apzināties, cik stulbi ekoloģijas jautājumos ir visādi memļikini, zadštanokas, dumbrauši un kalnaines

Tikpat labi mehanizatoru tehnikuma audzēkņi būtu varējuši balsot par prioritārām metodēm onkoloģijā vai smadzeņu ķirurģijā
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
8 3
Anonīms
ASV pie pakaļas jūsu plāni
Atbildēt Ziņot!
guntis
6 2
guntis
Tad jau mūsu 100 krēslā pirdējiem mežš būs jāstāda!,bet nesaceraties,viņi paši to nedarīs!!!,mums nāksies,bet viņi ar džipiem brauks kontrolēt!!!
Atbildēt Ziņot!
stalkers
5 3
stalkers
Tad LV pienāktos branga kompensācija par mūsu mežu absorbēto CO2 apjomu !
Atbildēt Ziņot!
oik
2 1
oik
Smags gadījums ..... pilnīga nesaturēšana cik klasītes tie darboņas apspēja pabeigt līdz kkļuva par feisbuka zvaigznēm un tika ievēlēti?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Meži» raksti: