Etiopietis Edriss šokē mājinieku zvaigzni Farahu 5000 metru distancē

LETA

Etiopietis Edriss šokē mājinieku zvaigzni Farahu 5000 metru distancē

AP/LETA

Etiopijas sportists Muktars Edriss sestdien triumfēja pasaules vieglatlētikas čempionāta 5000 metru distancē, kamēr tikai otrais palika britu līdzjutēju favorīts Mo Farahs.

Vēl pēdējās taisnes ievadā Farahs bija vien ceturtajā pozīcijā. Kaut britu zvaigzne veica finiša spurtu, Edrisam klāt viņš vairs netika.

Uzvarētājs distanci noslēdza pēc 13 minūtēm un 32,79 sekundēm, bet Farahs atpalika par 0,43 sekundēm.

Savukārt vēl astoņas simtdaļas zaudēja ASV pārstāvošais kenijietis Pols Kipkemojs Čelimo.

Edriss līdz šim bija bez panākumiem stadionā, kamēr Faraham neizdevās tikt pie septītā pasaules čempionātu zelta. Šajā distancē Farahs bija uzvarējis iepriekšējos trijos čempionātos, bet vēl trīs zelti, ieskaitot šajā čempionātā, viņam ir 10 000 metru skrējienā. Tāpat viņš ir četrkārtējs olimpiskais čempions.

Pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs Farahs nebija pārspēts jau desmit sacensībās pēc kārtas.

Farahs stadiona distances šosezon vēl grasās skriet Dimanta līgas sacensībās, bet turpmāk plāno startēt tikai maratonos.

9 komentāri:

MMM
6 1
MMM Parādīt diskusiju
Etiopietis Edriss nu kļūs par britu Edrisu, tumšādainam britam Faraham būs kompanjons. Skriešanas posmu uzvarētāji čempionātā jau prognozējami, ja ne pēc uzvārdiem, tad vismaz pēc ādas krāsas. Nu nespēj eiropietis parastais noskriet ātrāk. Izņēmums - dāmu konkurencē, tur vēl reizēm notiek brīnumi.
Atbildēt Ziņot!
BURATINO
5 2
BURATINO » īpaši stulbs Parādīt diskusiju
ja gribi sevi pierādīt-noskrien ātrāk
Atbildēt Ziņot!
īpaši stulbs
2 0
īpaši stulbs » īpaši stulbs Parādīt diskusiju
Negribu es desošanā sevi pierādīt. Es tepat, komentāros...
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
1 0
Anonīms
Ne jau tā pat vien Farahas pārstāv UK, vai nu naturalizējies, vai kā savādāk ticis izlasē, tas pats var notikt arī ar etiopieti, kuram startējot zem UK paveras plašākas iespējas realizēties + zināms,ka par to nāk labas naudas. Negribas jaukt sportā politiku, bet izskatās, ka ar vienu roku taisa "brexit-u", ar otru tik meklē sev nepieciešamos - sportistus, zinātniekus u.t.t.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
1 0
Anonīms » MMM Parādīt diskusiju
Tu paskaties senākus sporta sacensību ierakstus par Etiopijas skrējēju uzvarām dažādās pasaules mēroga sacensībās un tad raksti savu murgojumus!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Vieglatlētika» raksti: