Foto: Dabas muzejā rudens karalieņu jeb dāliju izstāde Attēlu galerija

Apollo

Foto: Dabas muzejā rudens karalieņu jeb dāliju izstāde 52 attēli

Foto: Evija Trifanova/LETA

Rudens karalienes – dālijas – Dabas muzejā būs apskatāmas no 7. līdz 10. septembrim. Izstāde tapusi sadarbībā ar selekcionāriem un audzētājiem no Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcijas, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Salaspils Nacionālā botāniskā dārza.

Dālijas ir ļoti dažādas gan pēc sava izmēra, gan krāsas un ziedkopu formas. Izstādē Latvijas Dabas muzejā būs apskatāmas vienkāršās (nepildītās), dekoratīvās (platziedu), anemoņu, pomponu, lodveida, apkakļu, ūdensrožu un citas dāliju grupas.

Rudens karalienēm skarbie vasaras apstākļi nav kaitējuši, un šogad dālijas zied krāšņi un bagātīgi. Kā pastāstīja audzētāji, «vasaras sākumā dāliju augšana un attīstība tomēr aizkavējās, bet patlaban zied lielākā daļa dāliju». Tādēļ arī izstāde solās būt bagātīga, ar vairāk nekā 300 gan Latvijā selekcionētām, gan no citām valstīm atceļojušām dāliju šķirnēm.

Šogad izstādē piedalās un apmeklētājus par dāliju stādīšanu un audzēšanu konsultē gan Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Salaspils Nacionālā botāniskā dārza pārstāvji, gan ilggadējie Dabas muzeja ziedu izstāžu dalībnieki un entuziasti: Helga Ancāne, Aivars Baroniņš, Rita Zaļā, Alvis Vītols un citi.

4 komentāri:

Janīna
4 0
Janīna
Lai sveiki un veseli visi dāliju audzētāji, dabas skaistums un jūsu ieguldītais darbs ir vienkārši - fantastika !
Atbildēt Ziņot!
..
3 0
..
Super jauka ziņa :))))
Atbildēt Ziņot!
Mūķīzeris
1 1
Mūķīzeris
Dēlijes.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
0 0
Anonīms
4 bilde.
Bet noņemšanās gan tām ir iespaidīga. Nagi salst.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Dabas skaistums» raksti: