Foto: Daudzveidīgo un dažādo sēņu izstāde Dabas muzejā Attēlu galerija

Apollo

Foto: Daudzveidīgo un dažādo sēņu izstāde Dabas muzejā 59 attēli

Foto: Jānis Škapars/Apollo

Latvijā ir atrastas vairāk nekā 4 000 sēņu sugas. Starp tām vairāk nekā 200 ir ēdamas, taču sēņotāju groziņos parasti nonāk tikai 20 līdz 30 sugu sēnes, jo daudzi «svētdienas» sēņotāji vāc tikai pašas populārākās no tām. Lai pārliecinātos par sēņu daudzveidību savām acīm, uzdotu sev interesējošos jautājumus vadošajiem Latvijas mikologiem, iegūtu pārliecību un palielinātu sēņu daudzveidību savā uzturā, Dabas muzejs aicina apmeklēt tradicionālo sēņu izstādi.

«Droši varam solīt, ka izstādē būs skatāmas Latvijas dabā augošās ēdamās un neēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes. Un, kā katru gadu, sēnes izstādes laikā tiks mainītas katru dienu, tādēļ dažādības netrūks un uz Dabas muzeju nākamnedēļ ir vērts nākt atkārtoti,» sacīja Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele.

Sažāvētā veidā būs apskatāma arī Gada sēne 2017 – baltā cūktrifele (Choiromyces meandriformis), par kuras atrašanu Latvijā šogad saņemti ziņojumi no Kurzemes un Latgales. Vērtīgais atradums ir «īsto» trifeļu Tuber ģints sugām tuvu radniecīga pazemes sēne.  

Apmeklētājiem šogad tiks piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs – būs iespēja izveidot savu mazo sēņu izstādi no biežāk sastopamajām sugām, pārbaudīt zināšanas par ēdamajām un neēdamajām sēnēm, kā arī pašiem papildināt izstādi, līdzi ņemot savus atradumus – interesantas un retas sēnes! Speciālisti palīdzēs noteikt to sugu, un, iespējams, jūsu atradums kļūs par jaunu eksponātu izstādē.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Mikologu biedrību. Izstādes laikā konsultācijas sniegs mikoloģes Inita Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure.

12 komentāri:

Šumba
23 0
Šumba Parādīt diskusiju
Sūdīgas bildes, fotogrāf! Vajadzēja katru sugu fotografēt kopā ar tai pievienoto šilti!!!
Atbildēt Ziņot!
Nu i?
8 0
Nu i?
Kāda jēga no tādām fotogrāfijām. Būtu kaut vai ar "ziepjutrauku" nofotografēta katra sēņu suga atsevišķi ar pierakstu, cilvēki iegūtu derīgu informāciju. A šitā....stroķis laikam bijis par štuku + objektīvi, a rezultāts... Saviesies te auKsti kvalificētu supermākslinieku, kuri nesajēdz ko dara un kāpēc dara, tā ka biezs...
Atbildēt Ziņot!
Jezups
7 0
Jezups » Šumba Parādīt diskusiju
Pareizi!!! Pī miusu Latgolā soka: pipss ni potograps!
Atbildēt Ziņot!
3 vārdos
5 0
3 vārdos » psihene Parādīt diskusiju
fotogrāfs - totāls zābaks
Atbildēt Ziņot!
psihene
4 0
psihene Parādīt diskusiju
Nu bildes ir vienkārši dramatiski sliktas. Atradis, kur eksperimentēt ar diafragmu un asumu iestādīt visur, tikai ne uz sēnēm.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Notikumi» raksti: