Foto: Kā izskatās agresijas skandālā ierautajā Jelgavas bērnunamā Attēlu galerija

LETA

Foto: Kā izskatās agresijas skandālā ierautajā Jelgavas bērnunamā 42 attēli

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jau vēstīts, ka Bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem kādā Jelgavas pilsētas bērnunamā, un saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas trīs audzinātājas, vēsta Latvijas Radio.

No minētajiem iesniegumiem varot noprast, ka personāla vardarbīga izturēšanās pret bērniem, piemēram, raustīšana aiz matiem, ēdiena bāšana mutē ar varu, apsaukāšana un citi pārkāpumi, sociālās aprūpes iestādē tiek uztverta kā normāla, jo vairāki bērni uz šādiem pārkāpumiem nereaģē, un personāls vardarbības metodes nekautrējas pielietot arī svešu personu klātbūtnē.

Bērnunams Jelgavā piekopjot arī praksi nepaklausīgākos bērnus ievietot psihoneiroloģiskajās slimnīcās, un šajā jautājumā liels palīgs esot pašvaldības policija. Bērni tiekot nogādāti arī tālos internātos, parasti Latgalē. Kā uzsver Latvijas Radio, šādi atbrīvojoties no bērna, iestāde turpina saņemt pašvaldības naudu par tā uzturēšanu, lai gan faktiski bērns atrodas tālu prom un par viņu šajā laikā gādā valsts.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) intervijā Latvijas Radio noliedza, ka iespējamie pārkāpumi Jelgavas bērnunamā atspoguļotu sistēmu kopumā. Konkrētais gadījums drīzāk esot iestādes vadības kļūdu rezultāts, kas varētu būt izskaidrojamas ar pārgurumu smagā un sarežģītā darbā.

102 komentāri:

ciena
64 3
ciena
Ir bērni slimi , kā ar viņiem lai sadzīvo , ja neklausa . To vajadzētu pirms ievietošanas bērnu namā izvērtēt ,kur viņu sūtīt ja izņem no ģimenes ,neviss viss samest kopā veselos ar slimiem. Lai viens par otru ņirgājās un izsmej , tapat jau bērnam ir trauma .
Atbildēt Ziņot!
elza
57 4
elza Parādīt diskusiju
apstākļi jau puslīdz normāli. Bet mīlestības un cilvēcības viņiem pietrūkst, mammas glāstu un apskāvienu..:(
Atbildēt Ziņot!
Žanis
106 13
Žanis Parādīt diskusiju
Visus šos gudros,kuri nav ar reālo situāciju saskārušies,vajadzētu ielikt strādāt šajos bērnunamos ar Barčas kundzi, Aldermanes kundzi,tiesībsargu un citiem muldētājiem ,kādu mēnesi tik,tad tā vairs nerunātu.Ja tas audzēknis,kurš negrib iet skolā,pat savu gultu saklāt,un kad aizrāda,tad tiek veltīti visi lamu vārdi ar p... un m... un d...,cenšas pat iespert un iesist,bet audzinātāja jau nav nekas,jo viņiem tik ir tiesības,kuras ir stingri noteiktas ar.Bērnu tiesībām,bet pienākums nav noteikt ne ar kādu likumu.Audzinātāji priekš viņiem nav nekas,jo viņi ir pieņemti taču darbā tikai,un ja kas tad bērni taču sēž internetā un var tūlīt pasūdzēties Bērnu tiesībām un Aldermanes kundzei.Tūlīt audinātājus audzina par tiesību pārkāpumu.Ja netiks pieņemti stingri likumi par bērnu pienākumiem un par to nepildīšanu kādas reālas sankcijas,tad tā visa tukša muldēšana un turpmāka bērnu visatļautība.
Atbildēt Ziņot!
EH-NU -I -NU
42 4
EH-NU -I -NU
Mums nebija laika spļaušanai,kur nu 'vēl pretī runāšanai! Mūs tā nostrādināja ,ka nelikās-bet dažreiz saņēmām arī naudiņu(kapeikas).Un arī tad vakaros taisījām mēslus-ja noķēra tad zosu gājiens bija garantēts,vizmaz 3,5 apļi pa garo koridoru.UN ES AIZSTĀVU daļēji audzinātājas,pamēģiniet JŪS 30 vizmaz personības savaldīt,kur nu vēl glaudīt.Cik es saprotu tur audzinātāja nav(vīrieša) tas ir ļoti slikti.Mēs daudz no viņa ņēmām piemēru, stingrs un taisnīgs.
Atbildēt Ziņot!
ok
22 1
ok
Jā, adoptē un naivi domā, ka bērni kā jēriņi ar pateicības pilnām acīm skatīsies visu atlikušo mūža, savi bērni tā arī nedara. Ir jāmāca, kā bērns attīstās un ko no viņa var sagaidīt. daudzīem pat nojēgas nav.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: