Foto: Laiks, kad nebija nekā smieklīgāka par nēģeri Attēlu galerija

Apollo, redakcija@apollo.lv

Foto: Laiks, kad nebija nekā smieklīgāka par nēģeri 30 attēli

Foto: Library of Congress

Plakātu kolekcijā skatāma dīvainā un rasistiskā 19. gadsimta amerikāņu izklaides gaume laikā, kad nebija nekā smieklīgāka par melnādainiem cilvēkiem.

«Minstreļu» šovi 19. gadsimta Amerikā bija viens no populārākajiem veidiem, kā izbēgt no ikdienas rūpēm un, daudz nedomājot, izsmieties.

Cilvēki visā valstī pārpildīja teātrus, lai vērotu baltādainos aktierus, kas nopūderējuši melnas sejas un nedabīgi sarkanas lūpas, attēloja morus absurdās situācijās, pēc iespējas spilgtāk parādot to muļķību un neveiklību.

Vēlāk melnādainos jokdarus sāka attēlot paši melnādainie, jo tas bija ienesīgs naudas avots, tomēr vajadzēja pamatīgi zemu nolaisties, lai savas rases cilvēkus pārvērstu par izsmiekla objektiem.

Kā izteicās melnādainais amerikāņu rakstnieks Frederiks Duglass (Frederick Douglas), «šie šovi atspoguļo nekrietnās baltādaino sabiedrības samaitāto un atbaidošo gaumi».

«Minstreļu» šovi popularitāti Amerikā zaudēja tikai 20. gadsimta otrajā pusē un mūsdienās vairs tikai atgādina par Amerikas drūmākajām vēstures epizodēm.

66 komentāri:

Nē, IR!
100 4
Nē, IR! » Bijusais Parādīt diskusiju
Paskaties uz tām naudīgajām "sabiedrības dāmām" ar uzpumpētajām lūpām, piepildītajām pēcpusēm!
Šobrīd mode ir sevi izkropļot, padarot līdzīgu nēģerietēm ar izplūdušām formām!
Kaut vai mūsu nu jau aizmirstā sončika... un vēl un vēl....
Atbildēt Ziņot!
nepielūdzamā ģenētika
59 2
nepielūdzamā ģenētika » tomēr Parādīt diskusiju
Kad Zimbabvē nēģeri baltajiem fermeriem atņēma zemi un saimniecības,dažu gadu laikā ,līdz tam plaukstošajā valstī ,iestājās pilnīgs ekonomikas krahs...
Atbildēt Ziņot!
kasis kasis
119 8
kasis kasis » tomēr Parādīt diskusiju
To H!Padzīvo UK,Vācijā,Francijā,vai Zviedrijā un Tev visas ilūzijas par "gudrajiem un labajiem"moriem izzudīs.Tas,ka viens no tūkstoti ir attīstījies,nokāpjot no koka,neizsaka itin neko.
Atbildēt Ziņot!
tomēr
153 12
tomēr Parādīt diskusiju
Kad baltos Detroitas strādniekus nomainīja uz nēģeriem, tur visa ražošana sabruka. Detroita izskatās kā pēc kodoltrieciena. Bet citos štatos, kur vēl ir baltie, ražo un pat eksportē.
Atbildēt Ziņot!
Aiks Lanstrops
71 8
Aiks Lanstrops
Tagad uz viņiem skatoties raudāt gribas !
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vēstures baltie plankumi» raksti: