Foto: Latvijā ierodas Kanādas bruņoto spēku tehnika un papildu karavīri Attēlu galerija

«Apollo»

Foto: Latvijā ierodas Kanādas bruņoto spēku tehnika un papildu karavīri 37 attēli

Šodien Rīgas ostā ieradās Kanādas bruņoto spēku tehnika un ekipējums, lai sniegtu papildu atbalstu militārajās mācībās, kurās piedalās Kanādas vadītā NATO daudznacionālā bataljona kaujas grupa un citi sabiedrotie, portālu "Apollo" informēja Aizsardzības ministrija.

Kanādas bruņotie spēki netiešās uguns atbalsta spēju pilnveidošanai uz Latviju nosūtījuši artilērijas bateriju, kurs sastāvā ir aptuveni 100 Kanādas karaliskās artilērijas (Royal Canadian Horse Artillery) vienības 1. pulka karavīri, četras haubices «M777», kaujas atbalsta tehnika un ekipējums, kas tiks izmantots mācību vajadzībām.

Artilērijas baterija ir bruņoto spēku kaujas atbalsta apakšvienība. To veido aptuveni 100 karavīri, kuru rīcībā ir lielkalibra ieroči un munīcija. Artilērijas baterijas uzdevums ir koordinēt un nodrošināt netiešās uguns atbalsta spējas.

Nosūtot uz Latviju papildu militāro aprīkojumu un karavīrus, Kanādas bruņoto spēku mērķis ir atbalstīt daudznacionālo kaujas grupu gan rudenī gaidāmo mācību laikā, tai skaitā starptautiskajās militārajās mācībās «Sudraba bulta», gan arī turpmākajā apmācībā.

«Bruņutehnikas un personāla izvietošana Ādažos, lai sniegtu atbalstu militārajās mācībās, lieliski papildina kaujas grupas apmācības iespējas un demonstrē daudznacionālās kaujas grupas savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem,» norāda Kanādas bruņoto spēku Apvienoto operāciju pavēlniecības komandieris ģenerālleitnants Stīvs Bovs (Steve Bowes).

Tāpat Kanādas bruņotie spēki uzsver, ka Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas izvietošana Latvijā apliecina alianses solidaritāti, apņēmību un spēju aizstāvēt Latviju no jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Jau ziņots, ka pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Šodien un rīt notiks Kanādas bruņoto spēku tehnikas un ekipējuma pārvietošana uz Ādažu bāzi.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

2182 komentāri:

Dīzels
78 11
Dīzels » sms Parādīt diskusiju
Latvija ir NATO kremlin.
Atbildēt Ziņot!
Par Krieviju
141 32
Par Krieviju Parādīt diskusiju
Krievijas tagadējais cariņš ir tāds paslims.Taču ne tik slims lai ar atņirgtiem zobiem,asiņainu mēli izkāris mestos virsū kost visai pasaulei.To viņš apzinās,ilkņus izlauzīs,un pašu drīz nositīs.Briesmīgā bļaušana un draudēšana paredzēta savējo maldināšanai.Tas sunis priekš cilvēkiem bijis,nebijis. Galvenais lai nekož citiem.Savējie tam nelietim ādu var novilkt ātri.Tāpēc bļaušana,troļļi,Sīrija,Jemena,Krima,tanki Baltkrievijā,Kiseļovs,Mihalkovs,Solovjovs.Tas Mihalkovs ir beidzamā pērkamā ielene par rubli.Pameklējiet ierakstus. Mihalkovs spiež roku Jeļcinam un petušitsa pūļa priekša cik Jeļcins pieņem pareizus lēmumus,cik taisnīgs un gudrs prezidents.Nu viņš mirušo Jeļcinu aplej ar samazgām katrā savā pārraidē.Vispār p!ders.
Atbildēt Ziņot!
zilskābe
193 64
zilskābe Parādīt diskusiju
Labas ziņas!Bet kremļa krančiem atkal iestāsies histērija!Komentēs līdz rītam nepagurdami!:)
Paldies CANADA!
Atbildēt Ziņot!
pljuters
56 14
pljuters Parādīt diskusiju
Manuprāt, zemessardzes veidojums nav izdevies tāds, lai tas būtu patiesi patriotisks un ass zobens pret jebkuru valsts apdraudējumu.
Politiski gļēvi lavierējošā vara - neatjaunojot Aizsargu organizāciju, kā to darija Igaunija - atņēma Zemessardzes vīriem vēsturiskās piederības saknes ar savas tautas militārās aizsardzības organizācijas patriotisko mantojumu - uzkrātajām kulturāli tikumiskajām vērtībām, kādas tās bija pirmskara Latvijā. Pirmskara Latvijā Aizsargu organizācijas dalībnieki paši finansēja savu organizāciju, nodarbojās ar sportu, kultūras darbu - teātra iestudēšanu , dziedāšanu, publiskiem pasākumiem, vāca ziedojumus un cēla Kultūras centrus, palīdzēja policijai aizturēt noziedzniekus, ar savu stāju audzināja patriotisku jaunatni. Aizsargu organizācija nebija atrauta no savas tautas, bet bija tās daļa.
Radot Zemessardzi, kādu to dibināja savulaik baltvācieši Latvijā - Landeswehr -, vai Opolčenci- Krievijas atbalstītie teroristi šodienas Austrumukrainā - nerada ideloģiski patriotiska spēka vienotu sajūtu ar savu tautu, ar mērķi , ka tā veic aizsardzību.
Kas ir Zemessardze - armija, armijas rezerve, vai tautas veidots spēks, kurš spēj aistāvēt savu ģimeni, māju, pagastu, ciemu? Atbildot uz šo jautājumu - varam gūt atbildi, kādam jābūt šī militārā spēka apbruņojumam, militārajai sagatavotībai un uzdevumiem.
Militārs formējums, kurš nav ne puszirgs, ne pusvērsis un bez skaidras ideloģijas - nevar, ne aizstāt armiju, ne pildīt militārpatriotisku uzdevumu - aisargāt savu tautu.
Neatgriežoties pie ideloģiskajām vērtībām un indviduālā apbruņojuma, kāds bija Aizsargu organizācijai - Zemessardze, manuprāt, nespēj būt garants iekšējai drošībai. Ārējās aizsardzības uzdevumus jāpilda armijai.
Šajā ģeopolitskajā situācijā - valsts aizsardzībai ir jābūt iesakņotai tautā visaptverošākā nozīmē, ne pērkot tankus Zemessardzei, bet sagatavojot tautu pašaizsardzībai, kas bija Aizsargu organizācijas ideloģijas pamats
Atbildēt Ziņot!
LKP nomen.hapugu dēliņš Kamčatka
40 11
LKP nomen.hapugu dēliņš Kamčatka » Viking Vikingen Parādīt diskusiju
Wikingo, interfrontes nacisteli, lapots zawietskajs, nacisto un rasisto zawietskajs, tu esi prostitūte un padomju divkosis , tu mētājies Airopā un baudi smierdošā zapada labumus un tajā pašā laikā lamā zapadu un aptiers LV uz velna paraušanu . Un slavini Putinowski, Rosju un tās noziegumus. Aber pats do Rosjai , nu ne par ko. Labāk mocīties smierdošajā zapadā.

Kad tu beigsi maksāt nodokļus fašistu zapadam un smierdošajam NATO ?

Tu esi īsts zawietskajs lumpeņproletārietis. Runā vienu, domā otru , aber dari pilnīgi kaut ko citu. Nu, īsts zawietskajs. Atkritums.
Ne tev , ne tavai nacistu Rosjai nav nekāda daļa gar svešu valsti Ukrainu. Ātri domoi, do hātai .
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: