Foto: Nikna lācene metas uzbrukumā, lai aizstāvētu savus bērnus Attēlu galerija

«Apollo»

Foto: Nikna lācene metas uzbrukumā, lai aizstāvētu savus bērnus 10 attēli

Foto: Harold Klein/Caters News Agency/Scanpix

Sieviešu dzimtes Aļaskas brūnais lācis bija tik tikko beidzis makšķerēt zivis saviem mazuļiem, kad pamanīja, ka pēkšņi viņas bērniem tuvojas kāds cits lācis. Lācene nekavējoties steidzās nevēlamo viesi aizbiedēt, ziņo aģentūra "Caters News Agency".

Kamēr lācene upē makšķerēja ēdienu priekš savas ģimenes, viņas bērni tikmēr rotaļājās krastā. Pēc neilga brīža, pamanot nevēlamo lāci, kas pamazām sāka tuvoties viņas bērniem, māte devās uzbrukumā, lai svešo dzīvnieku aizbiedētu.

Dramatisko mirkli iemūžinājis fotogrāfs Harolds Kleins, kurš atklājis, ka svešais lācis nonāca pavisam neapskaužamā situācijā, kad lācene, kura ļoti aizsargāja savus bērnus, centās viņu noķert. Jau pēc neilga brīža māte atgriezās pie saviem mazuļiem un turpināja nodarboties ar ēdiena medīšanu saviem bērniem.

Aļaskas brūno lāču vairošanās laiks ir no maija līdz jūnijam. Lācenes kopā ar mazuļu tēviem parasti ir divas dienas līdz divas nedēļas, bet pēc tam audzināšanu uzņemas vienatnē.

Piedzimstot mazuļiem, tie parasti ir ļoti nevarīgi un neaizsargāti, tāpēc māte pavada ļoti daudz laika, lai viņus apgādātu un apmācītu. Parasti bērnu un mātes kopā pavadītais laiks ir apmēram trīs gadi, tomēr nereti šajos gados mazie lācēni mirst, jo tos saplosa pieauguši lāču tēviņi.

12 komentāri:

Cheburaška ★
71 4
Cheburaška ★ Parādīt diskusiju
Sieviešu dzimtes brūnais lācis, upes krastā makškerēja zivis :)
Atbildēt Ziņot!
ll
20 0
ll
Sieviešu dzimtas cilvēks,vārdā Kārlis...
Atbildēt Ziņot!
Viking Vikingen
48 4
Viking Vikingen » Cheburaška ★ Parādīt diskusiju
Palīgskolas žurnālisti cenšas kā māk... Klauni... :D
Atbildēt Ziņot!
kbjlnlkklknlkn
14 1
kbjlnlkklknlkn
"Sieviešu dzimtes Aļaskas brūnais lācis bija tik tikko beidzis makšķerēt zivis " - rēcu ilgi, vēl tagad nevaru nomierināties:)))))Paldies, apollo!!!
Atbildēt Ziņot!
Vita
6 0
Vita
Cepuri nost, sieviešu dzimtes brūnais lācis!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Dzīvnieki» raksti: