Grupa krievvalodīgo bērnu vecāku pieprasa Šadurska demisiju

LETA

Grupa krievvalodīgo bērnu vecāku pieprasa Šadurska demisiju

Foto: Zane Bitere/LETA

Mazākumtautību bērnu vecāku iniciatīvas «Saglabāsim krievu valodu Latvijas izglītībā» pārstāvji vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) ar lūgumu iniciēt izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) demisiju.

Kā informēja iniciatīvas pārstāve politiķe Elizabete Krivcova (S), vēstulē Šadurskim tiek pārmesta izvairīšanās no dialoga ar sabiedrību, ignorējot bērnu intereses, pārkāpjot normatīvos aktus un demokrātijas pamatprincipus.

Krivcova atgādināja, ka pagājušajā nedēļā Izglītības un zinātnes ministrijā notika Konsultatīvā padomes mazākumtautību izglītības jautājumos sēde par ministra priekšlikumu pāriet uz mācībām valsts valodā vidusskolas 10.-12.klasē. «Neskatoties uz to, ka padomes nolikums paredz, ka tās darbības mērķis ir atbalstīt dialogu starp izglītības politikas veidotājiem, īstenotājiem un sabiedrību, padomes sēdi tika liegts apmeklēt vairākiem sabiedrības pārstāvjiem,» sūdzējusies Krivcova.

«Pēc padomes sēdes sabiedrībai tika izplatīts Izglītības un zinātnes ministrijas paziņojums, ka padome konceptuāli atbalstot piedāvāto reformu, kas pēc vairāku padomes locekļu liecībām neatbilst patiesībai. Pārkāpjot padomes nolikumu, padomes locekļiem netika paziņota sēdes dienas kārtība, nebija iesniegti dokumentu projekti, par atbalstu ministra iecerei nenotika balsošana, kaut arī tā tika pieprasīta no padomes locekļu puses,» teikts vēstulē.

Uzskatot ministra rīcību par nepieņemamu, Vējonim un Kučinskim tiek lūgts iniciēt Šadurska demisiju, kā arī «neleģitīmas IZM konsultatīvās padomes atlaišanu un jaunas padomes izveidošanu, atbilstoši demokrātijas principiem un sabiedrības interesēm».

Kā ziņots, Mazākumtautību konsultatīvā padome 10.novembrī ar dažiem iebildumiem konceptuāli atbalstīja virzību uz mācībām latviešu valodā vidusskolu 10.-12.klasē, pēc sēdes žurnālistiem pastāstīja Šadurskis.

Politiķis skaidroja, ka ar partneriem pārrunāts IZM piedāvājums. Padomē aktualizēti vairāki jautājumi, kam IZM būtu jāpievērš īpaša uzmanība, lai pēc iespējas veiksmīgāk ieviestu pārmaiņas. «Padome konceptuāli atbalstīja IZM redzējumu ar atziņu, ka daudz jāstrādā pie detaļām un pie tā, lai sabiedrība saprastu un novērtētu šo modeli,» teica Šadurskis.

IZM rosinājusi būtiskas pārmaiņas izglītības pieejā Latvijā, lai pirmo reizi vienotā sistēmā un pēctecīgi visos izglītības posmos pārskatītu mācību saturu un mācīšanas veidu, kādā skolotāji sadarbojoties organizē un vada skolēnu mācīšanos ikdienā. Plānotā pāreja uz mācībām valsts valodā vidusskolas posmā vispārējās izglītības iestādēs veicinās sekmīgu jaunā vispārējās izglītības satura un mācīšanās pieejas ieviešanu, stiprinot valsts valodas lomu Latvijā un vienlaikus nodrošinot mazākumtautību valodu un kultūras saglabāšanu, dažādu tautību Latvijas iedzīvotāju nacionālo kultūru savdabību un attīstību, uzskata IZM.

203 komentāri:

Anonīms
169 4
Anonīms
Latvijā izglītībai ir jābūt tikai latviešu valodā. Varat organizēt svētdienas skolas. Problēma atrisināta.
Atbildēt Ziņot!
guglis
178 7
guglis Parādīt diskusiju
šitie kas te ar visu nav apmierināti, droši var valēt uz savu dzimteni! Nu nebūs šeit vairs PSRS, lai kā jūs to gribētu!!!
Atbildēt Ziņot!
Jā
155 6
Parādīt diskusiju
Latvijā dzīvo ļoti daudz Krievijas pilsoņu. Droši, ka tie arī ir tie lielie brēcēji, kuri grib, lai par Latvijas valsts līdzekļiem skolo viņu bērnus krieviski.
Atbildēt Ziņot!
doma
97 3
doma
Drošības policijai tādas ka krivcova un viņai līdzīgjām un līdzīgajiem sen jau vajadzēja aplaust ragus.Šo krievu un krievžīdu nekaunībai nav robežas.Satversmē ir ierakstīts LATVIJĀ VALSTS VALODA IR LATVIEŠU. Un visiem valsts iedzīvotājiem izglītība tiek nodrošināta valsts valodā. Kuri negrib macīties valsts valodā lai mācās ķīniešu valodā.
Atbildēt Ziņot!
Vecais009
61 1
Vecais009
Krievi,liekat mierā mūsu ministrus, gan jau mēs paši tiksim galā ar tiem.Bet ja dzīvojat Latvijā mācietis tās Valsts valodu kura ir devusi jums patvērumu.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Latvijā» raksti: