Iespējams, atrisināta noslēpumainākā lidmašīnas nolaupīšana vēsturē

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Iespējams, atrisināta noslēpumainākā lidmašīnas nolaupīšana vēsturē

Foto: Reuters/Scanpix

Grupa brīvprātīgo izmeklētāju apgalvo, ka ir atraduši jaunus pierādījumus 1971. gada mistērijai, kad kāds vīrietis Amerikā nolaupīja «Boeing» lidaparātu, pieprasīja izpirkuma naudu, bet pēc tam ar izpletni izlēca no lidaparāta un pazuda bez pēdām.

Izdevums «Fox News» vēsta, ka izmeklētāji vietā, kur, iespējams, varēja piezemēties noslēpumainais noziedznieks D. B Kūpers, atraduši desmitiem gadus veca izpletņa driskas.

Boinga 727 nolaupīšana, kas šokēja visu pasauli, notika 1971. gada 24. novembrī, kad kāds vīrietis, kurš sevi sauca par Denu Kūperu (Dan Cooper), iegāja Portlendas starptautiskajā lidostā un iegādājās vienvirziena biļeti uz Sietlu, ASV. Pēc tam, kad lidaparāts bija pacēlies un uzsācis lidojumu, Kūpers paziņoja, ka viņa portfelī atrodas spridzeklis un pieprasīja, lai piezemējoties Sietlā, viņam tiktu sagādāti 200 tūkstoši dolāru, četri izpletņi un papildus degviela.

Policija izpildīja visas Kūpera prasības, bet pretī pieprasīja ķīlnieku atbrīvošanu, ko Kūpers arī izdarīja, paturot tikai trīs lidaparāta apkalpes locekļus. Pēc veiksmīgas degvielas uzpildīšanas lidaparātā, Kūpers pavēlēja lidaparātam atkal pacelties gaisā un doties Nevadas virzienā. Lidojuma laikā Kūpers ar visu naudu izlēca no lidaparāta un pazuda bez pēdām.

Kūpera patiesā identitāte, un tas, kas ar viņu noticis pēc tam, nekad netika atklāts. Noslēpumainais vīrietis un lidaparāta nolaupīšana kļuva par vienu no lielākajām 20. gadsimta mistērijām.

Tomēr, iespējams, izmeklētāji beidzot nonākuši uz Kūpera pēdām pēc tam, kad tika atklātas izpletņa driskas vietā, kur teorētiski varēja piezemēties Kūpers.

32 komentāri:

aha
346 4
aha Parādīt diskusiju
desmitiem gadus veca izpletņa drisku atrašanu tagad sauc par nolaupīšanas atrisināšanu?
Atbildēt Ziņot!
dw
228 2
dw Parādīt diskusiju
Tas vīrs bijis visai slīpēts, sapratāt , kāpēc prasīja 4 izpletņus ? Ja viņš prasītu tikai vienu, visi saprastu, ka tas domāts viņam , un varētu sabojāt. Bet 4 - tas ir viņam un it kā apkalpei arī, garantija , ka iedos labus. Kaut gan apkalpi viņš nemaz nedomāja izlecināt.
Atbildēt Ziņot!
dw
145 1
dw » XXL Parādīt diskusiju
Tajos laikos 200 000 bija vairāk vērts, nekā tagad. Un pieprasa jau skaidru naudu lietotās banknotēs, pie tam nelielās. Ja prasītu miljonu vai vairāk , tad process ievilktos, pie tam varbūt prasības netiktu pildītas. T;a, ka viss bija aprēķināts ļoti precīzi, bez liekas alkatības.
Atbildēt Ziņot!
madam Kūpere
278 6
madam Kūpere Parādīt diskusiju
Varētu būt atrisināts tikai jautājums, kur palika izpletņa driskas, bet kur palika Kūpers ar visu naudiņu - joprojām miglā tīts...
Atbildēt Ziņot!
XXL
188 9
XXL Parādīt diskusiju
Tajā laikā lidmašīnas nolaupītāja prasības bijušas ļoti pieticīgas. Pie mums pat kukuļi reizēm ir lielāki.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vēstures baltie plankumi» raksti: