Kalifornijas ugunsgrēkā cietusi mediju magnāta Mērdoka vīna darītava Attēlu galerija

«Apollo»/The Guardian

Kalifornijas ugunsgrēkā cietusi mediju magnāta Mērdoka vīna darītava 6 attēli

Foto: Reuters/Scanpix

Kalifornijas savvaļas ugunsgrēki skāruši daļu no mediju magnāta Rūperta Mērdoka vīna darītavas Losandželosas rajonā Belērā. Daži sociālo tīklu lietotāji norādījuši uz ironiju, jo Mērdoks savulaik klimata pārmaiņas pasludinājis par «panikas cēlāju izdomātām muļķībām», vēsta «The Guardian».

Mērdoka vīna darītava atrodas Belērā - tur atrodas daudzas greznas villas, kas pieder amerikāņu miljonāriem un miljardieriem. Ugunsnelaime izpostījusi vismaz sešus īpašumus Belērā un apdraud vēl vairākus simtus citu ēku.

Trešdien liesmas sasniedza vīna noliktavu Mērdoka īpašumā. Moragas vīna dārzi un darītava atrodas 2,8 hektārus plašā īpašumā, ko Mērdoks 2013.gadā iegādājās par 28,8 miljoniem ASV dolāru (24,5 miljoniem eiro). Īpašumā atrodas arī lepna privātmāja ar 11 guļamistabām un deviņām vannasistabām, kur Mērdoks paliek, kad viesojas ASV rietumu krastā.

Darbinieki no vīna darītavas tikuši evakuēti. «Mēs sekojam līdzi situācijai, cik rūpīgi vien iespējams, un esam pateicīgi par dienestu pūliņiem,» paziņoja Mērdoks. «Daži mūsu kaimiņi cietuši smagus zaudējumus. Domās un lūgšanās esam ar viņiem.»

Kalifornijas ugunsgrēku sezona parasti beidzas novembrī. Taču šogad aizvadīta karstākā vasara šajā reģionā, un sausums un vējš ļāvis ugunsgrēkiem ļoti strauji izplatīties. Vairāki zinātnieki ugunsnelaimes sasaistījuši ar klimata pārmaiņām.

«Ugunsgrēks ir liels, straujš un nikns. Taču vēl pārsteidzošāks par tā milzīgajiem apmēriem, lielo ātrumu, destruktīvo spēku ir fakts, ka šis ugunsgrēks plosās decembrī. Atkārtoju - decembrī,» norāda savvaļas ugunsgrēku eksperts Čars Millers. «Tā ir zīme, ka ugunsgrēku sezona pagarinās, kamēr Kalifornijas dienvidos pastiprinās sausums. Ugunsgrēku sezonas pastiprināšanās notiek klimata pārmaiņu dēļ.»

Mērdoks dažkārt skeptiski izteicies par klimata pārmaiņām. Sociālo tīklu lietotāji atgādināja par 2011.gadā tviterī publicētu fotogrāfiju no lidojuma pār Atlantijas okeāna ziemeļu daļu, kurā bija ledus gabali. «Klimata pārmaiņas!» tolaik ironizēja Mērdoks.

Taču Moragas vīndaris Skots Ričs šogad laikrakstam «The Guardian» stāstīja, ka klimata pārmaiņas biznesam esot nākušas par labu, jo ļāvušas ātrāk pabeigt ražas novākšanu. Viņš teica, ka ar Mērdoku par globālo sasilšanu nerunājot.

14 komentāri:

:)
7 2
:) Parādīt diskusiju
"Mērdoks savulaik klimata pārmaiņas pasludinājis par «panikas cēlāju izdomātām muļķībām»"

Nu i kāds sakars mēdīju pasakai par klimata izmaiņām un Kalifornijas mūžīgiem ugunsgrēkiem? :)
Starp citu, nesen, Mērdoka īpašumi bija stipri cietuši ASV Austrumpiekrastē un salās, sakarā ar pēdējām viesuļvētrām!
Bet, kā jau magnāts, šim viss ir apdrošināts!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
4 1
Anonīms » īpaši stulbs Parādīt diskusiju
Kāda Latvijai daļa par to kas notiek kaut kur ASV, zemeslodes otrajā pusē?
Atbildēt Ziņot!
Mērdonis
5 3
Mērdonis Parādīt diskusiju
Waiiiiii.... wai ........ Kā tad es tagad pieļurbāšos ?
Atbildēt Ziņot!
es
1 0
es
Prieks, kur tu rodies.
Atbildēt Ziņot!
Liana
0 0
Liana
Merdoks ir tik ietekmīgs,ka pat politiku taisa.Visās ASV un Lielbritānijas avīzēs ir raksti par Merdoku.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: