Katrs desmitais britu bērns domā, ka šokolādes tāfelītes aug kokos

Apollo, redakcija@apollo.lv

Katrs desmitais britu bērns domā, ka šokolādes tāfelītes aug kokos

Foto: Allio, CC BY-ND 2.0

Jauna aptauja atklājusi pārsteidzošus faktus – katrs piektais Lielbritānijas bērns nezina, ka olas ir dzīvnieku izcelsmes produkts, savukārt katrs desmitais britu bērns domā, ka šokolādes tāfelītes aug kokos.

Kā vēsta ārvalstu mēdiji, jaunajā pētījumā noskaidrots, ka 20 procenti no aptaujātajiem bērniem un jauniešiem nespēja paskaidrot, kas ir avene, kaut arī katrs ceturtais to bija pēdējās nedēļas laikā ēdis. Gandrīz trešā daļa aptaujas dalībnieku nezināja, kāda ir atšķirība starp mango un ābolu.

Lielbritānijas pētnieki kopumā aptaujāja 1000 bērnus vecumā no 4 līdz 12 gadiem un secināja, ka bērnu zināšanas par ēdiena izcelsmi nesniedzas tālāk par lielveikala plauktiem.

Aptaujas dalībniekiem vislielākās grūtības bija aprakstīt un paskaidrot to augļu izcelsmi, kas pirms pārdošanas tiek īpaši sagatavoti, piemēram, sagriezti vai citādāk apstrādāti. Savukārt visvieglāk bērni identificēja tos augļus, kas saistās ar tā saucamajām virtuālajām emocijzīmēm jeb «emoji».

Pētījums arī atklāja, ka bērni, kas dzīvo pilsētās, pārtikā izvēlas daudz eksotiskākus augļus, nekā tie, kas dzīvo provincēs. Katrs trešais bērns, kas regulāri uzturā lieto tropiskos augļus, piemēram, ananāsus, dzīvo Londonā. Savukārt tie bērni, kas dzīvo provincēs, bija zinošāki par dažādu produktu izcelsmi, piemēram, olām un pienu.

«Svaigi vietējie produkti ir ļoti svarīgi bērna fiziskajai veselībai un imūnsistēmai, tāpēc eksotisko pārtikas produktu patērēšana, kas mūsdienās krietni pieaugusi, var negatīvi ietekmēt bērnu veselību,» komentēja pētnieks Daniels O Šognesijs.

Arī aptauja, kas tika veikta jūnijā, atklāja, ka daudziem Lielbritānijas bērniem ir ārkārtīgi vājas zināšanas par dažādu produktu izcelsmi, piemēram, 13 procenti no 1120 aptaujātajiem bērniem bija pārliecināti, ka makaroni nāk no dzīvniekiem. Savukārt 18 procenti uzskatīja, ka zivju pirkstiņi ir gatavoti no vistas gaļas.

86 komentāri:

Anonīms
42 2
Anonīms Parādīt diskusiju
Jā un katrs desmitais bērns vēl domā, ka māsiņu vai brālīti atrod kāpostos vai atnes stārķis.....
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
24 1
Anonīms Parādīt diskusiju
Zivju pirkstiņi var būt gatavoti no jebkā, ARĪ no vistas gaļas.
Atbildēt Ziņot!
JUSTUS
21 1
JUSTUS Parādīt diskusiju
Kafijas un kakao pupiņas arī aug kokos (nu labi, krūmos, bet principā koks vien ir)
Atbildēt Ziņot!
C2H5OH
22 2
C2H5OH » C2H5OH Parādīt diskusiju
Kpc neesmu? Esmu izglābis 2 suņus no patversmes .
Atbildēt Ziņot!
Andris
11 0
Andris
Kad viņi izaug, daļa kļūst par zinātniekiem.
Tagad man ir skaidrs kādēļ britu zinātnieku veic savus nejēdzīgos pētījumus.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: