Konkursam «Ideju kauss 2017» pieteikušies 332 dalībnieki

LIAA

Konkursam «Ideju kauss 2017» pieteikušies 332 dalībnieki

Foto: Ideju kauss 2017

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā inovatīvo biznesa ideju konkursā «Ideju kauss 2017» pieteikušies 332 dalībnieki ar 150 idejām.

Lielākā daļa ideju tika iesniegtas IT, dizaina, pārtikas preču, ēdināšanas un izglītības nozarēs. Pieteikumi saņemti arī ar idejām par bērnu rotaļlietu, lauksaimniecības, medicīnas un veselības, sporta, tirdzniecības, tehnoloģiju un tūrisma preču un pakalpojumu izveidi. No 150 idejām vērtēšanas komisija dalībai nākamajā kārtā izvirzījusi 78 biznesa idejas.

Konkursa vērtēšanas komisija izvērtēja biznesa idejas un izvirzīja tās, kuras turpinās dalību konkursa nākamajā kārtā. Vērtēšanas komisiju veido 31 eksperts un uzņēmējs, ar pieredzi dažādās nozarēs - būvniecībā, finanšu, mārketinga, tehnoloģiju, kultūras, modes un citās jomās, un to ikdiena saistīta ar inovācijām un to attīstīšanu, darbu ar topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem, kā arī ar akadēmisko darbu Latvijas augstskolās.

LIAA direktors Andris Ozols atzīst, ka «Ideju kauss» ir pirmais solis uzņēmējdarbībā daudziem jauniem Latvijas talantiem.

«Konkurss ir mērķēts uz ikvienu entuziastu. Uzņēmējdarbībā ir jābūt ar entuziastiska jaunieša attieksmi, jo tas ir laiks jebkuru svarīgu, pārgalvīgu un drosmīgu lēmumu pieņemšanai. Tāpat arī uzņēmējdarbībā ir jāspēj uzdrošināties un paveikt ko izaicinošu. Pēdējo divu gadu laikā esam attīstījuši LIAA infrastruktūru un iespējas uzņēmējiem reģionos – mums ir reģionālie biznesa inkubatori, kuri zvejo labās idejas, izglīto to autorus un sniedz savu atbalstu, lai tās izaugtu par reāliem uzņēmumiem. Arī konkursa laikā ideju autoriem būs iespēja konsultēties LIAA reģionālajos biznesa inkubatoros, lai attīstītu savu ideju,» komentē Ozols.

Dalībnieki, kuri izturējuši pirmo atlases kārtu, piedalīsies īpašos apmācību vebināros par biznesa ideju attīstību, tirgus izpēti, digitālo un satura mārketingu, finanšu analīzi un plānošanu, kā arī prezentācijas prasmēm. Vebināri norisināsies no 7. oktobrim līdz 11. novembrim, savukārt to noslēgumā notiks otrā atlases kārta, kurā noteiks 12 konkursa finālistus. Novembra beigās finālistiem tiks organizēta īpaša divu dienu darbnīca konkursa fināla prezentāciju sagatavošanai, kuras žūrijas komisija vērtēs decembra sākumā.

Konkursa apbalvošanas ceremonija norisināsies 14. decembrī, kad tiks paziņoti uzvarētāji, kuri saņems naudas balvas 15 tūkstošu eiro apmērā uzņēmējdarbības uzsākšanai. Pirmās vietas ieguvēji saņems 7000 eiro, otrās vietas ieguvēji - 5000 eiro un trešās vietas ieguvēji – 3000 eiro.

Konkurss «Ideju kauss 2017» tiek rīkots LIAA projekta «Inovāciju motivācijas programma» ietvaros, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Konkursa rīkotājpartneris ir SIA «Media Profile», akadēmiskie partneri - Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga) un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte. Informatīvie atbalstītāji - NRA.lv, Neatkarīgā Rīga Avīze, jauns.lv, Tvnet.lv, e-klase. 

24 komentāri:

orks
43 4
orks Parādīt diskusiju
foršs logo
Atbildēt Ziņot!
Andris
19 2
Andris » orks Parādīt diskusiju
Jā, kādai apsēklotāju biedrībai.
Atbildēt Ziņot!
adolfs
19 5
adolfs Parādīt diskusiju
gruti izteloties kadu uznemejdarbibu var uzsakt par 7000 euro.
Atbildēt Ziņot!
Kristaps
32 13
Kristaps » ДЕД ТАБАКОВ Parādīt diskusiju
Tu smerdeli ļoti labi zini, ka tikai Tavā smirdīgajā parašā prot zagt un atņemt. Pasaulē lielākā un resursiem bagātāka valsts dzīvo totālā nabadzībā, ta arī nespējot neko sakarīgu radīt tautas labā. 80% krievu smadzeņu vietā ir vate un tas ir neatgriezeniski. Paskaties YouTube klipus kur Krievijas pilsētas salīdzina ar Latvijas pilsētām.....priekš tavas roginas tāda dzīve, kāda ir Latvijā var tikai sapņos rādīties. Bet tu pats gnīda tinies prom no Latvijas, nedod dievs uzzināšu kas tu reāli dzīvē esi, dziedāsi man latviešu himnu bez akcenta.
Atbildēt Ziņot!
termits
15 5
termits » ДЕД ТАБАКОВ Parādīt diskusiju
Nejauc viņa mammu ar savu tulznaino roku.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu