Koziols: Turpinām sarunas ar Hārtliju par tālāko sadarbību

LETA

Viesturs Koziols

Viesturs Koziols

Edijs Pālens / LETA

Latvijas Hokeja federācija (LHF) arī pēc pasaules čempionāta turpina sarunas ar valstsvienības galveno treneri Bobu Hārtliju par tālāko sadarbību, taču pagaidām līdz līguma parakstīšanai abas puses vēl nav tikušas, sacīja LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Latvijas valstsvienība Hārtlija vadībā pagājušajā nedēļā noslēdza dalību pasaules čempionātā, izcīnot desmito vietu, kas ir komandas labākais sasniegums kopš 2012.gada. Latvijas izlase bija ļotu tuvu tam, lai pirmo reizi kopš 2009.gada iekļūtu ceturtdaļfinālā, tomēr pēdējā spēlē nespējot nosargāt uzvaru pār Vāciju, vēlāk tai zaudējot «bullīšu» sērijā, izslēgšanas spēlēs neizdevās iekļūt.

Pērnā gada nogalē Hārtlijam stājoties pie izlases stūres, līgums ar viņu tika noslēgts pēc sistēmas 1+1. Jau pasaules čempionāta laikā LHF uzsāka pārrunas par sadarbības turpināšanu, abām pusēm pie sarunu galda sēžoties arī pēc planētas meistarsacīkstēm.

«Sarunas notiek, taču līdz līgumam vēl neesam tikuši. Nepieciešams laiks, lai izrunātu visas nianses un nonāktu pie kopsaucēja,» sacīja Koziols. «Hārtlijs joprojām ir Rīgā, kur šajās dienās vada treneru semināru. Tieši šobrīd viņš lasa lekciju 80 treneriem. Arī šādā veidā Bobs sniedz savu ieguldījumu Latvijas hokeja attīstībā.»

Koziols atturējās prognozēt, kad varētu būt lielāka skaidrība, vai kanādiešu speciālists paliks amatā. Jau vēstīts, ka Hārtliju pirms pasaules čempionāta uzrunāja arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas «Dinamo» vadība, piedāvājot viņam galvenā trenera amatu, taču arī šajā gadījumā Hārtlijs ar atbildi nav steidzies.

Pirmdien notika LHF valdes sēde, taču tajā izlases sniegums pasaules čempionātā vēl netika vērtēts. «Dziļāka analīze vēl tikai būs,» norādīja Koziols.

Tāpat pirmdien kļuva zināmi Latvijas izlases pretinieki 2018.gada pasaules čempionātā Dānijā. Tajā Latvijas valstsvienība B apakšgrupā, kuras cīņas notiks Herningā, tiksies ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, mājinieci Dāniju un augstākās divīzijas debitanti Dienvidkoreju. Savukārt A apakšgrupā Kopenhāgenā spēkosies šī gada pasaules čempione Zviedrija, kā arī Krievija, Čehija, Šveice, Baltkrievija, Slovākija, Francija un Austrija.

«Laba grupa, būs interesanti. Spēlēsim pret Kanādu, pret kuru var daudz ko mācīties. Varbūt mums nedaudz arī paveicies, lai gan grupas jau sastāda pēc IIHF ranga, tikai Dānijas čempionāta kontekstā organizatori lūdza, lai Dānija un Zviedrija spēlētu dažādās grupās,» piebilda Koziols.

Pagājušajā piektdienā LHF kopā ar Baltkrievijas Hokeja federāciju (FHRB) Ķelnē notikušajā IIHF kongresā ieguva tiesības kopīgi rīkot 2021.gada pasaules čempionātu, kas norisināsies Rīgā un Minskā. Divu valstu kopējais piedāvājums sīvā cīņā pārspēja Somijas kandidatūru.

«Pirmais darbs būs orgkomitejas un čempionāta darba grupas veidošana, pie kā pagaidām vēl neesam ķērušies, jo ar Baltkrievijas pusi sarunājām, ka tiksies un darbu pie šīm lietām sāksim pēc pāris nedēļām,» atzina Koziols. «Darāmā būs ļoti daudz, taču mēs tiksies ar to galā.»

Svētdien noslēdzās pasaules čempionāts, kura finālā Zviedrija pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēja Kanādu, gāžot to no troņa, bet cīņā par trešo vietu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija ar 5:3 apspēlēja Somiju.

21 komentārs:

vot
34 3
vot » Mr.Susurs Parādīt diskusiju
Čaļi, jūs acīmredzot nesaprotat sarunu vešanas un vienošanās mākslu :)
Kad spēlē uz augstām likmēm (es te nerunāju par "vairāku tūkstošu darījumu"), tad nekas netiek izlemts divu dienu laikā. Gumijas vilkšana ir šādu sarunu sastāvdaļa. Un tas nebūt nenozīme, ka Hārtlijam nav interese. Drīzāk tieši otrādi.
Atbildēt Ziņot!
Atkal tas 4alis
25 4
Atkal tas 4alis Parādīt diskusiju
HĀRTLIJU! HĀRTLIJU! HĀRTLIJU! HĀRTLIJU! HĀRTLIJU! HĀRTLIJU!
Atbildēt Ziņot!
Didzis Aizupietis
15 2
Didzis Aizupietis
Lai šīs sarunas vainagojas ar Hartlija līgumu uz vairākām nākamajām sezonām!
Atbildēt Ziņot!
bailīgi
16 6
bailīgi Parādīt diskusiju
Hartlijs nav galvu saspiedis,lai ar 'ģinamu' kratītos vecās lidmašīnās pa Tālajiem austrumiem.
Atbildēt Ziņot!
celms
14 9
celms
kāpēc hārtlijs vēl domā . iespējams ,darbu piedāvā klubs kādā labā līgā,kur iespēja strādāt ar meistarīgākiem hokejistiem,izvirzīti nopietni mērķi,finansu nodrošinājums adekvāts ,arī prestižs. . bet iespējams arī,ka cipara jautājums .un iespējams ,ka redzot lat hokeja saimniecības stāvokli uz šo dienu ,hārtlijam ir skaidrs ,ka vēlreiz nopietni klauvēt pie 1/4 fināla durvīm nākamgad var neizdoties un tad būs pabojāts trenera prestižs . tādas klases treneris zina ,ka emocijas ir izsmeļams resurss. ja braucam atkal uz tām ,tad nākamgad jāved būtiski jauna izlase - vismaz 7 līdz 8 čaļi ,kas līdz šim nekur nav bijuši ,kas skries ,sitīsies un paveiks brīnumu. meistarību gada laikā par klasi augstāk neuzlabos.atliek atdeve . bet vai puikiem vēl vienu gadu būs iekšā kapāt un uzlekt augstāk par savu pakaļu ,par to hārtlijs šaubās.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Pasaules čempionāts 2017» raksti: