Latvijā atsevišķu nozaru darbinieku mēnešalga knapi pārsniedz 150 eiro

Apollo,redakcija@apollo.lv

Latvijā atsevišķu nozaru darbinieku mēnešalga knapi pārsniedz 150 eiro

Foto: Edijs Pālens/LETA

Meklējot darbu, kāds Latvijas iedzīvotājs Rolands bijis pārsteigts par neadekvāto atalgojumu, kādu piedāvā atsevišķi darba devēji Latvijā. Piemēram, piesakoties darbā par sargu, stundā jābūt gatavam samierināties vien ar 0.70 līdz 0,90 centu atalgojumu, kas mēnešalgas formātā izskatās attiecīgi kā 123 eiro un 158 eiro, vēsta TV3 raidījums «Bez Tabu». 

Raidījums veicis eksperimentu, arī atsaucoties uz sludinājumu portālā ss.lv. Šoreiz apsardzes kompānija piedāvā darba samaksu vienu eiro stundā, piemetinot, ka darbs nav viegls - diennakti būšot jāiztiek bez gulēšanas. 

Rolands uzskata, ka arī par šādu atalgojumu Latvijā atrastos kāds, kas būtu gatavs strādāt, piemēram pensionāri. 

Valsts darba inspekcijā gan atzīst, ka ar tik rupjiem pārkāpumiem savā praksē neesot nācies saskarties. Ja tiek maksāts mazāk nekā valstī noteiktā minimālā darba alga, sods darba devējam svārstās robežās no 800 līdz 7100 eiro, taču pieķert darba devējus likuma pārkāpumā esot sarežģīti.

Lai pierādītu, ka darba devēji neievēro likumu, līdzīgus eksperimentus kā raidījums «Bez Tabu» Valsts darba inspekcijas inspektori gan neesot veikuši, taču pēc šī gadījuma apsvēršot arī šādu metodi. 

140 komentāri:

Anonīms
201 12
Anonīms Parādīt diskusiju
Eiropā pelna 1500 eiro, bet mums 150 eiro mēnesī, 10 reizes mazāka samaksa mums, kautgan preces veikalos vienādas un tur drebēs un elektronika lētāka par 40%!
Atbildēt Ziņot!
kasis kasis
156 15
kasis kasis Parādīt diskusiju
Tāpēc ir pilnas reklāmas ar darba piedāvājumiem un statistikām,ka trūkst darbinieku,bet 80% darba devēju ir krāpnieki.Kamēr valstī nebūs sakārtota likumdošana,kas smagi sodīs šos krāpniekus un vergturus,izmaiņu nebūs.Kaut pēdējā laika cilvēki ir palikusi gudrāki un šiem krāpniekiem vergus ir grūtāk atrast.Japierēķina,ka darba spēks mums nepieaug,bet turpina aizplūst uz ārzemēm.Arī pati nodokļu sistēma ir irsā,kas veicina darba spēka aizplūšanu.Protams arī pensiju sistēma ir tanī pat vietā.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
151 16
Anonīms Parādīt diskusiju
Par cilvēku paverdzināšanu ir cietumsods, kāpēc vēl nav arestētie?
Atbildēt Ziņot!
cipińš
122 15
cipińš » dusmīgais Parādīt diskusiju
Valsts ir normāla, bet valdība pret tautu - nelieši pēdējie !!!!!!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
70 8
Anonīms » Anonīms Parādīt diskusiju
Tur parastais strādnieks pelna no 1500 -2500 eiro mēnesī, kantora žurkas no 3000 -4500 eiro mēnesī un uz augšu...
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: