Lembergs: Ierosinājums pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā ir provokācija

LETA

Lembergs: Ierosinājums pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā ir provokācija

Foto: Edijs Pālens/LETA

Ierosinājums pāriet uz mācībām skolā tikai latviešu valodā uzskatāms par provokāciju, jo nav veikta nekāda analīze par mazākumtautību skolām un skolēnu un pedagogu gatavību šādai izglītības reformai, šodien preses konferencē teica Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»).

«Nacionāli radikālā spārna pārstāvji jau sen aicina un cenšas izdarīt visu, lai, runājot skaidru valodu, slēgtu krievu skolas,» sacīja Lembergs.

«Tas ir populisms un politikānisms, jo nav nekādas analīzes par šo skolu darbību un izglītības kvalitāti, sākot ar informātiku un beidzot ar latviešu valodu. Nav nekādas analīzes, ko prot pirmklasnieki un devītklasnieki, kāda ir viņu gatavība tam, ka tās būs latviešu skolas,» sacīja Lembergs, piebilstot, ka nav pētīta arī mazākumtautību skolu pedagogu gatavība šādai reformai.

«Nekādas analīzes nav. Ir politiski revolucionārā pārliecība - lūk, mēs parādīsim, ka esam vairākums un tādu lēmumu juridiski varam pieņemt un pieņemsim!» turpināja Ventspils mērs.

«Ir Jānovērtē esošā situācija un tad jāskatās, kā var virzīties uz priekšu, lai vairāk pielietotu latviešu valodu, bet tā vienkārši, ar administratīvo lēmumu - tā, pēc manām domām, ir provokācija,» turpināja Lembergs.

«Es redzu vienu mērķi - tas ir mērķtiecīgs darbs, lai pēc iespējas dziļāk un vairāk sašķeltu Latvijas sabiedrību un provocētu iekšējo nacionālo konfliktu. Ja tas izdosies, tādos apstākļos ir ļoti viegli manipulēt ar valsti, un tad apdraudējums pastāvēšanai ir būtiski lielāks nekā pie manevriem «Zapad 2017»,» salīdzināja Lembergs.

Ventspils mērs aicināja reformas iniciatorus pavērot, kas notiek skolās Zinību dienas svinīgajos pasākumos brīdī, kad atskaņo Latvijas himnu. «Tas, ko jūs tur redzēsiet, ir šīs politikas auglis - ļoti uzskatāms un saprotams, un šāda veida aktivitātes - krievu skolu slēgšana - tikai veicinās dziļu klusēšanu, starp citu, ne tikai mazākumtautību skolās,» savu viedokli pauda Lembergs.

Kā ziņots, valdošā koalīcija sagaida pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā, pēc valdošo politisko spēku sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Tāpat tika izskatīts nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikums grozījumiem Izglītības likumā. VL-TB/LNNK šajā likumā rosina ierakstīt mērķi - mācības valsts un pašvaldību skolās notiek latviski, savukārt noteikt kārtību, kad un kā šis mērķis tiek īstenots, likums uzdotu Ministru kabinetam. Pēc VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara teiktā, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V) koalīcijas sanāksmē apliecinājis, ka nepieciešama «pilna pāreja» uz mācībām valsts valodā. «Vienotības» priekšsēdētājs Arvils Ašeradens norādīja, ka politiskā spēka piedāvājums paredz plašāku integrācijas programmu, kur ir jautājums par izglītību, mediju saturu un citiem jautājumiem.

232 komentāri:

a411
224 10
a411 Parādīt diskusiju
Ar šitādiem paziņojumiem ZZS vairs var nebūt koalīcijā...
Atbildēt Ziņot!
Domāju, ka
305 17
Domāju, ka Parādīt diskusiju
Lembergs pats ir provokācija, kas saistīta ar Russiju.
Atbildēt Ziņot!
Koloniālais strupceļš
127 5
Koloniālais strupceļš Parādīt diskusiju
Par krieviem un krievu skolām varēsim runāt pēc deokupācijas, pagaidām ir okupantu skolas ar okupantu valodu.
Atbildēt Ziņot!
O_0
238 13
O_0 Parādīt diskusiju
Kāda jēga muļķot lasītājus? Hūte ir prasts trollis.
Atbildēt Ziņot!
nez
362 26
nez Parādīt diskusiju
Vai tiešām kādam varētu interesēt viena bandīta viedoklis?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Politika» raksti: