Lieli, mazi, zaļi un tumšsarkani: Dabas muzejā dažādo tomātu izstāde Attēlu galerija

Apollo

Lieli, mazi, zaļi un tumšsarkani: Dabas muzejā dažādo tomātu izstāde 28 attēli

Foto: Zane Bitere/LETA

No 23. līdz 27. augustam Latvijas Dabas muzejā apskatāma izstāde –«Tomātu 20. parāde». Tā veltīta Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba «Tomāts» 20 gadu jubilejai. Izstādē kluba kolekcionāri no visas Latvijas pārsteigs ar vairāk nekā 400 tomātu šķirnēm.

Selekcionāri ik gadu rada jaunas un arvien neparastākas tomātu šķirnes, bet ar ko gan iespējams pārsteigt – ar formu, garšu vai izmēru? Šodien selekcionāri visus šos parametrus apvieno! Izstādē būs iespēja apskatīt īstus «mākslas darbus» – pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes –, tās savos dārzos ir izlolojuši kolekcionāri no visas Latvijas. Daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un izskata dažādībā katrs varēs atrast un iegādāties savai gaumei piemērotu šķirņu sēklas, ko jau nākamajā gadā izaudzēt savā dārzā.

                                                                                                                       

Šogad izstādē ar vairāk nekā 120 gan tautā jau iemīļotām, gan jaunām un pašu selekcionētām šķirnēm piedalīsies dārzniecība «Neslinko». Kolekcionāri Valdis Pūliņš un Ludmila Kodzasova piedāvās apskatīt divkrāsaino (Bicolor) un «rūķīšu» tomātu kolekcijas, kā arī pārsteigs ar indigo krāsas augļiem.               

Kā ierasts, izstādes laikā ikviens interesents varēs saņemt konsultācijas no vadošajiem Latvijas tomātu audzētājiem. Konferenču zālē katru dienu plkst. 13.00 savā pieredzē dalīsies ilggadējie dārzkopji: Irina Hruškaja, Austra Zaļuma, Ludmila Kodzasova un Valdis Pūliņš (ieeja ar izstādes biļetēm).

6 komentāri:

Anonīms
3 0
Anonīms » Karīna Parādīt diskusiju
Nodarbojies ar prostitūciju ?
Atbildēt Ziņot!
Jocīgā...
3 1
Jocīgā...
to Nakteņu inde: Dzīve ir slimība, kuras iznākums 100% ir nāve...
Atbildēt Ziņot!
kas varbūt labāk par
2 1
kas varbūt labāk par
Miltaini sudraboti vietējie tomāti , kas varbūt labāk par šo.
šopos var dabūt tikai sarkanās gumijas tomātus.
Atbildēt Ziņot!
Nakteņu inde
1 1
Nakteņu inde
Tomāti

Var izraisīt drebuļus un sirds aritmiju. Tomāta augs ir vistoksiskākais, bet paši tomāti (augļi) arī nav droši (visas tomāta daļas ir toksiskas arī cilvēkiem)
Atbildēt Ziņot!
daksa
0 0
daksa
gribu vova putin šķirni redzēt
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Notikumi» raksti: