Lietavu dēļ Sēlijā applūduši lauki; uz ceļiem veidojas izskalojumi

LETA

Ilustratīvs attēls

Ilustratīvs attēls

Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai gan spēcīgas lietavas pēdējā diennaktī lielus postījumus pašvaldību infrastruktūrai Sēlijā nav nodarījušas, applūduši labības lauki, bet vietām uz ceļiem radušies izskalojumi, noskaidroja aģentūra LETA.

Ilūkstes novadā uz ceļiem radušies izskalojumi, taču ceļi ir izbraucami, aģentūrai LETA pastāstīja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns (LZS). Pašvaldības rīcībā nav informācijas, ka kāda mājsaimniecība būtu atšķirta no ārpasaules.

«Atkal cietuši lauksaimnieki. Sēkla sagatavota, bet neko iesēt nevar,» klāstīja Krievāns. Vakar kādā saimniecībā aizkavējusies govju izslaukšana, jo govis ganījās kalniņā un, applūstot zemākajām vietām, palikušas izolētas, taču, ūdenim atkāpjoties, govis veiksmīgi novestas lejā un izslauktas.

Gan Ilūkstes, gan Aknīstes novados lijis visu nakti, bet šorīt lietus ir mitējies. Arī Aknīstes novadā lielākie zaudētāji pašlaik ir zemnieki, atzina novada domes vadītāja Vija Dzene («Vienotam novadam»).

«Laukos iebraukt nevar, viss ir slapjš. Labība stāv, siens stāv,» klāstīja Dzene, skaidrojot, ka pašvaldības infrastruktūra lietavās gan nav cietusi.

Līdzīga situācija ir arī Salas novadā, kur applūduši lauki. Vietējās pašvaldības izpilddirektors Arnis Baumeisters atzina, ka, apsekojot novada teritoriju, ceļu bojājumi konstatēti netika.

27 komentāri:

Muļki tu
44 10
Muļki tu » nu re Parādīt diskusiju
Labību kuļ tad kad tā ir kuļama nevis kad ienāk prātā
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
27 5
Anonīms » nu re Parādīt diskusiju
Tad kad saulīte spīdēja un vajadzēja labību kult,tad trīs dienas staigāja riņķī ap baznīcu Aglonā.
=================================================
Tas vien norāda uz Tavu pilsētas idiotismu. Tu domā, ka piens rodas lielveikalā un labību kad gribu tad novācu. Tevi un pārējos pusbadā paturētu lai prātiņš reiz atnāk pie Tevis. Govi slauc laikā un ražu tāpat novāc kad tā ir gatava.
Atbildēt Ziņot!
ll
8 2
ll Parādīt diskusiju
Valkas novadā tas pats,siens puspļauts,ziemāji nenovākti,zeme pusarta.Laikam tehnika lūst un tas viss bargi maksā.
Atbildēt Ziņot!
C2H5OH
15 7
C2H5OH Parādīt diskusiju
Tas nozīmē, ka pieaigs pārtikas cena.
Atbildēt Ziņot!
to nu re
14 8
to nu re » nu re Parādīt diskusiju
Tevi noteikti kāda no Aglonas uzmeta.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: