Lietuvas parlamenta spīkeram Briselē atteikta iekāpšana «airBaltic» lidmašīnā

LETA

Ilustratīvs attēls.

Ilustratīvs attēls.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktora Pranckieša vadītā delegācija bijusi spiesta neparedzēti pavadīt nakti Briselē, jo trešdien tai atteikta iekāpšana Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» lidmašīnā.

«Mums bija paredzēts lidot mājās ar «airBaltic» caur Rīgu. Kā vienmēr, ar «airBaltic» rodas negaidītas problēmas. Viņi uz Briseli atsūtīja mazāku lidmašīnu, tāpēc mums un mūsu Seima priekšsēdētājam (..) [lidmašīnā] nebija vietas,» sociālajā tīklā «Facebook» ierakstījis Pranckieša vadītās delegācijas dalībnieks, Lietuvas ekspremjers un Seima deputāts Andrjus Kubiļus.

Viņš raksta, ka Lietuvas delegācija nakti pavadījusi viesnīcā lidostā un devusies mājās ar citu aviokompāniju caur Poliju.

Negaidīto izmaiņu dēļ ceļojumu plānos Pranckietis bijis spiests atcelt lielāko daļu savas ceturtdienas darba kārtības.

«airBaltic» pārstāve Alise Briede aģentūrai LETA apstiprināja, ka trešdien, 11. oktobrī, tehnisku iemeslu dēļ lidojumu BT604 no Briseles uz Rīgu nevarēja veikt ar «Bombardier» CS300 gaisa kuģi, tādēļ, lai nodrošinātu lidojumu, tas tika izpildīts ar Q400 NextGen lidmašīnu, kas izmēra ziņā ir mazāka.

«Dažreiz tehnisku iemeslu dēļ ir situācijas, kad esam spiesti lidojumus veikt ar mazāku lidmašīnu, nekā plānots, un pasažierus pārreģistrēt uz nākamo pieejamo reisu, izmantojot savus vai citu lidsabiedrību pakalpojumus. Gadā šāda veida izmaiņas vidēji skar 0,03% «airBaltic» pasažieru. Šādās situācijās mēs rūpējamies par visiem pasažieriem un izsniedzam arī kompensācijas,» skaidroja Briede.

Pēc viņas paustā, reizēs, kad lidmašīnas maiņas dēļ lidsabiedrība nevar nogādāt visus pasažierus plānotajā galamērķī ar konkrēto reisu, «airBaltic» aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri būtu gatavi lidot ar nākamo iespējamo reisu. Tādā gadījumā lidsabiedrība nodrošina pasažierim kompensāciju, maltīšu kuponus un viesnīcu.

«Diemžēl šoreiz brīvprātīgo skaits nebija pietiekams. Šādos gadījumos lidsabiedrība izvērtē, kurām pasažieru grupām lidojumu plānus nemainīt, un priekšroka uz vietām reisā tiek dota bērniem, kuri ceļo vieni, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un citiem. Savukārt pasažieri, kuri tiek lūgti mainīt savus lidojumu plānus, saņem maltīšu kuponus un tiek izmitināti viesnīcā. Visas iespējamās alternatīvās ceļojuma iespējas šī reisa pasažieriem tika piedāvātas individuāli,» klāstīja Briede.

«Saprotam, ka situācija, kad pasažierim tiek atteikta iekāpšana, ir ļoti nepatīkama visām iesaistītajām pusēm, un vēlreiz patiesi atvainojamies par radušos situāciju,» viņa piebilda.

Lietuvas Seima delegācija bija oficiālā vizītē Beļģijas galvaspilsētā otrdien un trešdien.

156 komentāri:

Anonīms
103 3
Anonīms Parādīt diskusiju
Kad es autoostas kasē nopērku autobusa biļeti, es zinu, ka autobuss būs un man vieta tajā būs. Kad es nopērku lidmašīnas biļeti, es nezinu - būs vai nebūs.
Atbildēt Ziņot!
Un kas tas spīkers tāds..
225 14
Un kas tas spīkers tāds.. Parādīt diskusiju
Ar ko tas spīkers ir labāks par vienkāršiem ceļotājiem? Ja var atteikt visiem, tad visiem. Nav šis nekāds izņēmums.
Atbildēt Ziņot!
Vendeta
238 29
Vendeta Parādīt diskusiju
Tas par nogriezto dzelzceļa posmu!
Atbildēt Ziņot!
CapsLock =➡Koristd
26 2
CapsLock =➡Koristd Parādīt diskusiju
!! Likumsakarīgs rezultāts, ja izmanto sabiedrisko transportu☺
Atbildēt Ziņot!
lietuvēns
63 12
lietuvēns Parādīt diskusiju
Parlamentas spīkeras - kirdikas !
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: