Likteņdārza Ābolu ballē spiedīs sulu un informēs par jaunākajām šķirnēm

LETA

Likteņdārza Ābolu ballē spiedīs sulu un informēs par jaunākajām šķirnēm

Foto: Zane Bitere/LETA

9.septembrī no plkst.11 līdz 15 Likteņdārzā norisināsies Ābolu balle, kuras laikā ar interesantām ierīcēm tiks spiesta sula no Likteņdārza ābeļu alejas un Latvijas zemnieku audzētajiem āboliem, ko gādās Latvijas Zemnieku federācija (LZF), informēja nodibinājuma «Kokneses fonds» valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Likteņdārza ābeļu aleja tika izveidota 2008.gadā, un tajā aug Latvijā populāro šķirņu āboli. Ābeles kopš pašiem pirmsākumiem aprūpē Dārzkopības institūta vadošā pētniece Māra Skrīvele, sākotnēji darbojoties tandēmā ar kolēģi Edgaru Rubauski. Šī gada Ābolu ballē Skrīvele ar kolēģi Lailu Ikasi stāstīs par jaunākajām ābolu šķirnēm un jaunumiem šajā jomā.

Ikviens Likteņdārza apmeklētājs no plkst.11.30 varēs piedalīties Likteņdārza ābeļu alejas ābolu novākšanā. Vēlāk - ap plkst.14 - apmeklētāji varēs baudīt svaigo ābolu sulu un citus no šiem augļiem gatavotos gardumus: Latvijas Lauku sieviešu apvienības pavāru gatavoto ābolu ievārījumu, ugunskurā ceptus vai karamelizētus ābolus, kā arī «Road Cafe» šefpavāra pankūkas.

Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties LZF organizētajā zīmēšanas konkursā «Skaistākais ābols», ripināšanas sacensībās un citās interesantās nodarbēs, savukārt ģimenēm paredzēta aktīvāka apkārtnes iepazīšana ekspedīcijā «Likteņdārzs». Padomāts arī par nelielu koncertu, ko sniegs bērnu deju kolektīvs «Vizmiņa» un jauniešu deju kolektīvi «Zālīte» un «Delveri».

13 komentāri:

Ļoti gaumīgi
11 0
Ļoti gaumīgi
Un kurā tautas piemiņas vietā būs tomātu konservēšana? Pie tā saucamā uzvaras pieminekļa varētu gurķus skābēt.
Atbildēt Ziņot!
L
10 0
L
Beigu beigās sanāks Liķierdārzs....
Atbildēt Ziņot!
0000
16 2
0000 Parādīt diskusiju
Kad beigsim šo liberastu komercvietu reklamēt!???
=
Latvijas svētvietas ir BRĀĻU KAPI, LITENE, LESTENE, Brīvības piemineklis, Aglonas bazilika, Airītes,
Doma laukums utt
Atbildēt Ziņot!
aha
6 0
aha
liktendārzā ēdīs liktenīgos ābolus!
Atbildēt Ziņot!
sergius
11 2
sergius Parādīt diskusiju
Nav latviešiem pieņemts rīkot ballītes kapos uz senču kauliem : (
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Notikumi» raksti: