LTV dokumentālā filma par Zolitūdes traģēdiju Video

«Apollo»

LTV dokumentālā filma par Zolitūdes traģēdiju

Kadrs no filmas

21. novembrī aprit četri gadi kopš lielākās traģēdijas Latvijas Republikas pastāvēšanas vēsturē – 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iegrūstot lielveikala «Maxima» jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un neskaitāmi tika ievainoti. Dokumentālā filma «Paraugprāva» ir Zolitūdes traģēdijai veltīts poētiski analītisks vēstījums, kura centrā ir dominējošo pušu advokāti, cietušie un sabiedriskās domas līderi.

2013. gadā notikusī traģēdija raisa jautājumus ne tikai par tieslietu sistēmas efektivitāti, bet arī liek iztirzāt jautājumu par cilvēka vērtību mūsdienu sabiedrībā. Kāda ir cilvēka dzīvības cena mūsdienu ekonomikā un vai šādu zaudējumu maz ir iespējams atlīdzināt? Par ko cīnās advokāti, par ko cīnās «Maxima» un par ko cīnās cietušie?

Filmas veidotājus runāt iedrošina neskaitāmie cietušo tuvinieki un izmainītie likteņi, kas nu jau nepilnus četrus gadus nav saņēmuši cieņpilnu attieksmi šīs lietas atrisināšanā.  Šis notikums ir priekšlaicīgi aizmirsts – vēl pirms iespējas mācīties no pieļautajām kļūdām.

Filmas mērķis ir iepazīt Latvijas tieslietu sistēmu un rast atbildes uz jautājumiem – kādēļ tiesvedības kavējas, kāpēc mēs nevaram atrisināt šādus konfliktus saprātīgos termiņos?

Filmas režisors ir Rihards Gēcis, scenārists ­– Reinis Spaile, galvenais operators ­– Reinis Aristovs, producente – Anna Macko. Filma tapusi producentu apvienības «KOMŪNA7» paspārnē. Filmas skaņu celiņu veidojuši komponisti Jānis Runģis un Pēteris Pāss.

Režisors stāsta: «Šī nav tehniska rakstura traģēdija, tās ir materiālisma kulta un pielūgsmes sekas. Ja ne šī lieta, tad kas vēl to spēs izmainīt? Vai 54 bojā gājušie spēs būt pietiekami labs iemesls taisnīgam un līdzatbildīgam situācijas atrisinājumam? Šis ir ne tikai tiesu sistēmas, bet arī vispārējas cilvēcības un sirdsapziņas jautājums.»

«Paraugprāva» savu pirmizrādi piedzīvos traģēdijas atceres dienā – 2017. gada 21. novembrī Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā plkst. 22.00.

 

Rihards Gēcis ir dokumentālo īsfilmu, mūzikas video, reklāmu un koncertfilmu režisors un operators. Dokumentālā filma «Paraugprāva» ir režisora debija dokumentālā pilnmetrāžas filmu žanrā.

63 komentāri:

Anonīms
75 3
Anonīms » HVZ Parādīt diskusiju
Musu tiesu sistema ir ka parasta ielene,pardodas jebkuram,kas maksa!
Atbildēt Ziņot!
Vārds
92 7
Vārds Parādīt diskusiju
TVnetā Vējonis skaidro ,ka čekas maisos neesot neviens politiķis. Ne velti Freiberga neļāva tos atvērt. Vajadzēja laiku ,lai no tiem varētu pazust atsevišķi ļautiņi.
Atbildēt Ziņot!
kasis kasis
102 23
kasis kasis Parādīt diskusiju
Kāpēc vēl ne viens nav iesēdināts,ko?Kāpēc gņils no amata neatkāpās?"Veiksmes stāsta"autoram piespieda atkāpties un iesķieba viņam par to Eiro komisāra amatu un pieklapēja pie krūts,treju zvaigzņu medāli.Gribās kādam par visu šo galvu noskrūvēt.
Atbildēt Ziņot!
Ciānkālijs
35 5
Ciānkālijs » Anonīms Parādīt diskusiju
Suņi rej, karavāna iet tālāk.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
24 3
Anonīms » ДЕД ТАБАКОВ Parādīt diskusiju
Kā nu jau beidzot nelaiķis Zadornovs teiktu, Maxima sabruka, jo jumts bija par smagu.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Kino» raksti: