Merkele: Robežas atvēršana bēgļiem bija «humanitārs izņēmums» Attēlu galerija

LETA

Merkele: Robežas atvēršana bēgļiem bija «humanitārs izņēmums» 17 attēli

Foto: Reuters/Scanpix

Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien paziņojusi, ka viņas lēmums pirms diviem gadiem atvērt Vācijas robežu simtiem tūkstošiem patvēruma meklētāju bijis «humanitārs izņēmums», nevis «pamats ilgtermiņa stratēģijai».

Savā ikgadējā vasaras preses konferencē, kas šogad notiek nepilnas četras nedēļas pirms Bundestāga vēlēšanām, Merkele norādīja, ka pēc tam veikti pasākumi, kuru rezultātā šāda masveida imigrantu pieplūduma atkārtošanās vairs neesot iespējama.

24. septembrī notiekošajās vēlēšanās Merkele pretendē uz ceturto pilnvaru termiņu kanclera amatā, un šobrīd viņas pārstāvētie kristīgie demokrāti (CDU) kopā ar savu Bavārijas meitaspartiju - Kristīgi sociālo savienību (CSU) - savus galvenos sāncenšus - sociāldemokrātus (SPD) - apsteidz par 13 procentpunktiem.

Taču kampaņas noslēgumā imigrācija atkal kļuvusi par galveno jautājumu, un Merkele otrdienas preses konferenci izmantoja, lai demonstrētu savu stingro nostāju ar imigrāciju saistītajos drošības jautājumos.

Viņa aicināja Eiropas Komisiju (EK) pagarināt robežkontroli, kas uz laiku atjaunota uz Eiropas Savienības (ES) iekšējām robežām, piebilstot, ka viņa šo jautājumu vēl pārrunāšot ar EK prezidentu Žanu Klodu Junkeru.

Merkele arī norādīja, ka, pirmdien tiekoties ar Francijas un Itālijas līderiem, kā arī ar vairāku Āfrikas valstu vadītājiem, ir panākta vienošanās par kopīgu cīņu pret nelegālo imigrantu plūsmu pār Vidusjūru, kas līdzinās pagājušajā gadā noslēgtajam līgumam ar Turciju.

Tomēr sīkākas ziņas par šo vienošanos kanclere neatklāja.

Tajā pašā laikā kanclere norādīja, ka Eiropa joprojām neesot izpildījusi «savu mājasdarbu». «Mums joprojām nav taisnīgas [patvēruma meklētāju] pārdales sistēmas. Mums šajā sakarā vēl daudz darāmā. Mums jācīnās pret cilvēku bēgšanas cēloņiem. Mums nepieciešami līgumu ar vairākām Āfrikas valstīm,» uzsvēra Merkele.

Viņa brīdināja, ka Vācijai neizdosies norobežoties un ka tai nāksies risināt citu valstu ekonomiskās problēmas, jo migrācijas jautājums ir «globāla problēma».

Vienlaikus kanclere preses konferencē pievērsās arī Berlīnes un Ankaras attiecībām, kas pēdējo mēnešu laikā strauji pasliktinājušās.

Viņa atzina, ka abu valstu attiecības šobrīd atrodas «ļoti sarežģītā fāzē».

«Mēs vēlētos labākas attiecības, taču tam ir zināms sakars ar likuma varas principu ievērošanu,» piebilda Merkele, uzsverot, ka Vācijas pilsoņu aizturēšana Turcijā esot «nepamatota» un ka Berlīne pieprasa viņu tūlītēju atbrīvošanu.

Viņa arī norādīja, ka Vācija «nevar klusēt» jautājumā par likuma varu kaimiņos esošajā Polijā, kas esot kļuvusi par «nopietnu problēmu».

Kā ziņots, Polija pirmdien noraidīja EK rekomendācijas par tās uzsākto tiesu sistēmas reformu.

«Lai kā es vēlētos labas attiecības ar Poliju, mūsu kaimiņiem, (..) mēs nevaram klusēt un neko nesacīt miera saglabāšanas vārdā,» uzsvēra Vācijas konservatīvo līdere, piebilstot, ka likuma vara ir «pamats savstarpējām attiecībām ES».

167 komentāri:

Anonīms
217 12
Anonīms Parādīt diskusiju
Tie humanitārie izņēmumi tagad spridzina Eiropu.
Atbildēt Ziņot!
ļuļa
283 24
ļuļa Parādīt diskusiju
nu un kāpēc bija izņēmums? kāpēc? tāpēc, ka viens cilvēku kontrabandista bērnelis no turcijas noslīka un visa pasaules prese šo pa pirmajām lappusēm izvazāja? a ko nepublicējiet tā bērna līķa foto, ko musulmanis barselonā sabrauca? starp citu, tur bija vairāki mazi bērniņi, liekat tos arī pirmajās lappusēs, lai merkele var aplūkot savas imigrācijas politikas sekas!!!!!
Atbildēt Ziņot!
Aha
229 21
Aha » ļuļa Parādīt diskusiju
Precīzi. Tas noslīkušais kurdu bērnelis, kuru tēvs laiviņā cēla pāri no Turcijas (kurā nekāda kara nav), vienīgo glābšanas vesti apjozis pats ap savu vēderu, tika rīvēts degunā mēnešiem ilgi ar tekstiem "pasaule, kaunies", kamēr tā mazā meitēna bildi, kurai nelegālā imigranta koncertā ienestā bumba norāva kājiņas, aizliedza publicēt un izņēma no visiem portāliem.
Atbildēt Ziņot!
ДЕД ТАБАКОВ
136 12
ДЕД ТАБАКОВ Parādīt diskusiju
Старая мразь,решая свои политические задачи ты подставила миллионы граждан Европы!!!На твоей совести тысячи невинно убитых террористами людей,среди которых дети!!!!У тебя руки по локоть в крови!!!Гаага по тебе плачет,п!здарванка!!!ГОРИ В АДУ!!!
Atbildēt Ziņot!
Cūkuģīmis
167 22
Cūkuģīmis
Humantāro izņēmumu sakropļotie un bojāgājušo piederīgie nenovērtē.Bez šī izņēmuma daudzi vēl būtu dzīvi.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: