Muceniekos sācis darboties jaunais aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs

LETA

Ilustratīvs attēls

Ilustratīvs attēls

Foto: Edijs Pālens/LETA

Mucenieku ciematā sācis darboties jaunais Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs, aģentūra LETA noskaidroja Valsts robežsardzē.

Mucenieku ciematā jau gadiem atrodas arī patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs, kurš šogad par 1,8 miljoniem eiro tika atjaunots. Šajā centrā ar atsevišķu ieeju izbūvēts arī multifunkcionāls centrs vietējiem iedzīvotājiem. Šo centru pārvalda Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un tajā dzīvo personas, kuras lūgušas patvērumu Latvijā.

Tāpat šovasar turpat, Muceniekos, atklāts Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs. Tajā apsardzes uzraudzībā izmitināti ārzemnieki, kuri saskaņā ar Imigrācijas likumu ir aizturēti par nelikumīgu uzturēšanos valstī.

Jaunā objekta publiska atklāšana nav notikusi, jo tas ir paredzēts konkrēto specifisko funkciju nodrošināšanai, bet ne publiskai apskatei.

Minētais centrs ar pilnu jaudu darbosies ikreiz, kad būs Imigrācijas likuma kārtībā aizturētie ārzemnieki, kas jāievieto aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā. Piemēram, augusta vidū centrā tika ievietoti vairāki desmiti aizturēto ārzemnieku. Kopumā centrā paredzētas vietas 84 aizturētiem ārzemniekiem.

Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs «Mucenieki» nodrošina divu funkciju izpildi - Rīgas pārvaldes struktūrvienību operatīvo vadību un aizturēto ārzemnieku uzraudzību. Kopā centrā ir 24 štata vietas.

Jau ziņots, ka pagājušā gadā Nodrošinājuma valsts aģentūra sarunu procedūrā noteica, ka aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra divu korpusu un katlumājas pārbūvi par 1 840 000 eiro veiks uzņēmums «Skonto būve».

17 komentāri:

Anonīms
44 1
Anonīms
aizturētajiem būtu jāatrodās ieslodzījumā ne brīvi jāvazājās pa Latviju!
Atbildēt Ziņot!
Hildegarde Gilderbauma
38 1
Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Ko lai saka!!! Man ir ļoti žēl tos Mucenieku iedzīvotājus! Tiešām jūtu līdzi!!! Par ko viņiem šāds sods??? It kā vieta normāla, diezgan zaļa, tuvumā meži, bet kas tur tik neatrodas! Bail tur doties, kur nu vēl dzīvot!!!
Atbildēt Ziņot!
Tvaikā
24 1
Tvaikā Parādīt diskusiju
1.8 milj priekš 84 aizturētajiem !?!?! What a fcuk !!!
Atbildēt Ziņot!
aha
14 0
aha
karcera tipa centrs?
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
10 1
Anonīms
ceru ka ar visu krematoriju....
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: