Negaiss radījis elektrotīkla bojājumus

«Apollo»

Ilustratīvs attēls

Ilustratīvs attēls

Šodien, 12.augustā, pērkona negaiss, kas  Latvijas teritoriju šķērso ar spēcīgām lietusgāzēm un vēja brāzmām, vislielākos elektrotīkla bojājumus izraisījis Latvijas centrālajā daļā, portālu «Apollo» informēja AS «Sadales tīkls».

Elektrotīkla bojājumi pārsvarā ir lokāla rakstura, tos izraisīja zibens ar spēcīgām vēja brāzmām, iesperot elektroiekārtās un elektrolīniju balstos, kā arī vietām gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, kuri ir pārrāvuši elektrolīniju vadus.

AS «Sadales tīkls» aicina iedzīvotājus ievērot elektrodrošības noteikumus - būt uzmanīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un ievērot elektroierīču drošas lietošanas noteikumus, un par bīstamām situācijām elektrotīkla tuvumā zvanīt uz AS «Sadales tīkls» diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404. 

Šovakar plkst.19.30 elektroapgādes traucējumi ir vairākiem tūkstošiem AS «Sadales tīkls» klientu Saulkrastu novadā, Limbažu novadā, Bauskas novadā, Sējas novadā, Ādažu novadā, Brocēnu novadā un Ozolnieku novadā. 

Lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu negaisa radītos postījumus, AS «Sadales tīkls» veic bojāto posmu lokalizēšanu un pārslēgumus elektrotīklā. Šovakar situācija elektroapgādē būs mainīga, jo, lai novērstu reģistrētos elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildus elektrolīniju posmus.

Tiklīdz kāds no vidējā sprieguma elektrotīkla bojājumiem tiks novērsts, elektroapgāde tiks atjaunota plašākam klientu lokam. 

AS «Sadales tīkls» strādā pastiprinātā režīmā, mobilizējot speciālās tehnikas vienības un piesaistot papildu elektromontieru brigādes, kas iesaistās negaisa izraisīto bojājumu novēršanā.

AS «Sadales tīkls» atgādina, ka iedzīvotāji par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku tiek informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību, tādējādi klientam pašam vairs nav jāsazinās ar AS «Sadales tīkls», lai pieteiktu bojājumu. Operatīvie paziņojumi par elektroapgādes traucējumiem īsziņas veidā vai e-pasta vēstulē tiek sūtīti uz uzņēmuma datubāzē reģistrēto lietotāju kontaktinformāciju. 

23 komentāri:

Latgalietis
22 2
Latgalietis » Vārds Parādīt diskusiju
Rīga? Laukos ir daudz trakāk, to kādi zaudējumi būs uzzināsim tikai rīt
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
23 7
Anonīms » Mr.Susurs Parādīt diskusiju
Nogriez to, pamuļķi, un atdod suņiem
Atbildēt Ziņot!
ja kas
7 1
ja kas » ES Parādīt diskusiju
Augstsprieguma ir betona stabi....bet dz-betons jau ar var izdrupt!!!!
Atbildēt Ziņot!
ES
18 7
ES
Vismaz Dievs zin, kas jādara ar tiem izp istiem Obligātās Iepirkuma Komponentes ieviesējiem.
Atbildēt Ziņot!
ES
14 7
ES Parādīt diskusiju
Vēl Dievs varētu izgāst sapujušos augstsprieguma stabus, lai likvidētu zemsprieguma problēmas.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: